До кожного були претензії майнового характеру: експерт прокоментував обрання кандидатів у члени Вищої ради правосуддя

До кожного були претензії майнового характеру: експерт прокоментував обрання кандидатів у члени Вищої ради правосуддя

Ексклюзивно
До кожного були претензії майнового характеру: експерт прокоментував обрання кандидатів у члени Вищої ради правосуддя
Засідання Вищої ради правосуддя 19 січня 2023 року, фото: Вища рада правсуддя у Facebook

Етична рада 20 січня ухвалила рішення про відповідність чотирьох кандидатів на посаду члена Вищої ради правосуддя від всеукраїнської конференції прокурорів критерію професійної етики та доброчесності. Голова правління фундації “DeJure” Михайло Жернаков у коментарі Суспільному заявив, що до кожного з кандидатів були претензії майнового характеру, а саме рішення Етичної ради не мало сенсу.

"Це прокурор Д’яковський, у якого задекларована дружиною машина не відповідала ринковій вартості і потім була продана за ринкову вартість дорожче ніж вона була раніше куплена. І в прокурора Самолудченка також були питання щодо коштів на придбання автомобіля", — відзначив Жернаков.

Він також зауважив, що Етична рада не пропустила кандидатуру прокурора Радіонова, і залишається питання, чому саме його визнали не доброчесним.

"Найцікавіше що ми не маємо інформації стосовно того як проходили співбесіди. Тому що співбесіди є закритими. Ми розуміємо звідки воно взялось, нібито з міркувань безпеки, але логіка абсолютно тут дивна", — додав експерт.

За його словами, загалом це рішення Етичної ради не має сенсу, і це дуже сильно шкодить прозорості: шкодить і самим кандидатам, і довірі до органів.

"Ми не бачили ні їхні відповіді письмові Етичній раді, ні співбесід з ними, і далі ми не маємо іншого вибору, крім публічно ставити питання до їхньої доброчесності. Звісно ми хотіли б бачити публічні відповіді кандидатів, відкриті співбесіди", — підсумував Жернаков.

Що відомо про роботу Вищої Ради правосуддя

Для роботи ВРП потрібно щонайменше 15 суддів. Десять членів Вищої ради правосуддя 22 лютого достроково склали повноваження. Це означало, що орган раніше не мав достатньої кількості членів для ухвалення рішень і припинив роботу.

Раніше стало відомо, що країни "Великої сімки" сподіваються, що Україна якнайшвидше призначить нових членів Вищої ради правосуддя з-поміж кандидатів, перевірених Етичною радою.

Про це повідомлялося в офіційному Twitter послів "Великої сімки" з підтримки реформ в Україні.

"Посли G7 з нетерпінням очікують, що з’їзд суддів призначить 8 нових членів Вищої ради правосуддя з числа кандидатів, перевірених Етичною радою", — йшлося у повідомленні.

12 січня XIX з'їзд суддів обрав членами Вищої ради правосуддя по квотi з'їзду суддiв Тетяну Бондаренко з Миколаївського апеляційного суду, суддю Херсонского адміністративного окружного суду Олену Ковбій та суддю Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду Сергія Бурлакова. Таким чином, судді заповнили вже всі 8 вакансій і Вища рада правосуддя зможе розпочати свою роботу.

Читайте також

G7 закликає якнайшвидше призначити нових членів Вищої ради правосуддя

Верховна рада ухвалила усі законопроєкти, рекомендовані Єврокомісією — Стефанчук

Скасування ОАСК не означає, що скандальні судді втратять посади, їх можуть перевести до іншого суду — Жернаков

На початок