Щеплення дітей 5-11 років проти COVID-19: на Волинь привезли партію вакцини

Щеплення дітей 5-11 років проти COVID-19: на Волинь привезли партію вакцини

На Волинь привезли чергову партію спеціальної вакцини Comirnaty/Pfizer для дітей від п'яти до 11 років. Наразі 200 доз препарату розподілили у заклади охорони здоров’я області, – розповів Суспільному керівник обласного управління охорони здоров'я Юрій Легкодух.

З його слів, для вакцинації дітей від 5 до 11 років використовують педіатричну форму вакцини проти COVID-19. Первинний курс складається із двох доз, що вводяться з інтервалом від 21 до 28 днів. Охочі щепити дітей про наявність вакцини можуть дізнатися у сімейного лікаря, з котрим укладена декларація, або звернутися в центр/пункт вакцинації.

"Кожен центр ПСМД (Центр первинної медико-санітарної допомоги – ред.) формує свої потреби у вакцині, залежно від кількості дітей, які ведуть лікарі, кількості декларацій тощо. Далі ці заявки формують і обробляються по всій області і відправляються дані на Міністерство охорони здоров'я, які розподіляють вакцини по регіонах", – додав посадовець.

Юрій Легкодух зазначив, що для дітей віком від 12 років використовують "дорослу" вакцину Comirnaty/Pfizer за схемою – дві дози з інтервалом три-чотири тижні.

Згідно з інформацією на сайті МОЗ, єдиним постійним протипоказанням до щеплення проти коронавірусної інфекції є важка алергічна реакція на компоненти препарату або на першу дозу вакцини.

Що відомо

  • На початку січня на Волині розпочалася вакцинація дітей від п'яти до 11 років проти коронавірусної інфекції. Перша партія доз вакцини Comirnaty/Pfizer становила 400 доз.

Термінові новини читайте в Telegram та Viber Суспільного Луцьк.

Вибір редакції

На початок