"Біля нашого під’їзду лежала дівчинка". Історія лікарки, яка врятувала дитину під час ракетного удару по Дніпру

"Біля нашого під’їзду лежала дівчинка". Історія лікарки, яка врятувала дитину під час ракетного удару по Дніпру

"Біля нашого під’їзду лежала дівчинка". Історія лікарки, яка врятувала дитину під час ракетного удару по Дніпру
Світлана – лікарка, яка врятувала дитину під час ракетного удару по Дніпру. Фото: Суспільне Дніпро

Світлана — жителька будинку, в який 14 січня влучила російська ракета. Після вибуху вона разом з чоловіком вибігла зі своєї зруйнованої квартири. Надворі побачила поранену 10-річну сусідську дівчинку.

Знайшовши свою побиту уламками машину, відразу повезли її до медзакладу, де Світлана працює лікаркою-неонатологинею. Завдяки цьому, розповіли лікарі Суспільному, і вдалося врятувати дитину.

У момент ракетного удару, жінка разом із чоловіком перебували у власній квартирі. Світлана каже, вибухова хвиля була настільки потужною, що її відкинуло в іншу кімнату.

"Я тільки почула і побачила, що на мене летять вікна. Страшна вибухова хвиля, яка мене відкинула взагалі з кімнати в коридор. Чоловік був у іншій кімнаті, теж у нього був шок, кричав: "Побігли у коридор!", а заштовхує мене у ванну", – розповіла лікарка.

Одразу після вибуху подружжя вибігло з будинку. Світлана розповідає, вибігали у тому, що встигли натягнути.

"Слава Богові, що у нас стояв усі ці місяці дипломат, там, де документи наші були. Чоловік тільки встиг захопити валізу. Ми виходимо – не виходить, бо заклинило двері, він тоді молотком все повибивав", – каже жінка.

Світлана розповідає, коли вибігла на вулицю, побачила жахливу картину: два під’їзди обвалися, все палало, люди кричали.

"Боковим зором я побачила, що декілька дорослих у дворі на землі лежать. Але я дитяча лікарка, і я відразу побачила неподалік, метрів 20, біля нашого під’їзду лежала дівчинка. Цю дівчинку я впізнала, вона з нашого під’їзду, її звуть Мирослава, вона була вже блідо-сірого кольору і дуже проблемна ситуація з ніжками", – каже лікарка.

"Біля нашого під’їзду лежала дівчинка". Історія лікарки, яка врятувала дитину під час ракетного удару по Дніпру
Світлана працює дитячим лікарем. Фото: Суспільне Дніпро

Тоді Світлана відправила свого чоловіка на пошуки їхньої машини. Далі у побитій уламками автівці вони разом із дівчинкою поїхали до медзакладу, де працювала жінка.

"Ті машини, які стояли з іншого боку будинку, вони згоріли всі відразу, а у нас машина стояла всередині двору. Вона побита вся уламками, але, слава Богові, бензобак був цілий, вона не вибухнула, і була на ходу. І ми на руки цю дівчинку, поклали її на заднє сидіння, я старалася з нею говорити, вона мені нічого не відповідала, вона своїми оченятками на мене дивилася", – розповіла Світлана.

Бабуся травмованої дівчинки каже, незадовго до вибуху Мирослава побігла грати у дворі з іншими дітьми.

"До неї підбігли друзі, і вона каже: "Бабусю, можна я погуляю?", ну було ж тихо, мирно, тому я кажу: "Ладно, а я підіймуся віднесу те, що ми з тобою купили". Я піднялася, у вікно подивилася — вона поруч, біля під’їзду з хлопчиками. Я тільки зняла одяг, вдягнула халат, і тут відкрилося вікно сильно, і клуб диму і пилу", – розповіла Людмила.

"Біля нашого під’їзду лежала дівчинка". Історія лікарки, яка врятувала дитину під час ракетного удару по Дніпру
Бабуся травмованої дівчинки Людмила. Фото: Суспільне Дніпро

Бабуся каже, зараз дівчинка почуває себе добре. Їй зробили дві операції на ногах.

"Вона у нас дуже терпляча, дуже відважна. Розмовляє, всіх впізнає. Оперували їй спочатку одну ніжку, потім — іншу ніжку, і у неї ще рвана рана правої ніжки", – сказала Людмила.

Задовільним стан Мирослави назвала і виконуюча обов'язки завідувача відділення інтенсивної терапії Ольга.

"Є таке поняття як "золота година". Якщо допомога надана в цю годину — набагато кращий прогноз. Стан дитини набагато краще, вона у свідомості, вона годується, оперується планово, у неї стабільне дихання, системи кровообігу, у неї покращився настрій", – сказала вона.

За словами Ольги, 14 січня вона змогла побачити, наскільки українці дружній народ.

"Тисячі людей, які всю першу ніч страшну були там, вони по цеглинці разом з нами розбирали ці завали, надавали допомогу, роздавали чай гарячий, бо світла нема, зв’язку нема. І поліцейським, і медикам, і всім жителям, хто був. Це було таке єднання нації людей", – каже вона.

Саме така жага допомогти дарує медикам мотивацію, сказала Ольга.

Що відомо

  • 14 січня армія РФ вдарила ракетами по Дніпру, повідомив голова ОВА Валентин Резніченко. За оновленими даними з обласної військової адміністрації, загинули 46 людей.
  • Станом на 20 січня безвісти зниклими внаслідок ракетного удару 9 людей, ще 9 — неопізнані.
  • Відомо також про 80 поранених. Наразі в лікарні 22 травмованих, з них 3 дітей. Стан середньої тяжкості.

Читайте також

У Дніпрі поховали п'ятьох членів родини Фігурних, які загинули під завалами будинку після удару ракетою

Ракетний удар по багатоповерхівці у Дніпрі: 64 квартири зруйновані вщент, розпочато обстеження будинку

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок