Живий “Ланцюг Незламних” створили у Вінниці до Дня Соборності

Живий “Ланцюг Незламних” створили у Вінниці до Дня Соборності

Живий “Ланцюг Незламних” створили у Вінниці до Дня Соборності
З нагоди Дня Соборності у Вінниці утворили "ланцюг незламних". Фото: Суспільне Вінниця

З нагоди Дня соборності України, який відзначається 22 січня, у Вінниці утворили символічний "Ланцюг Незламних".

За підрахунками Суспільного, на набережну біля Центрального мосту прийшли близько двохсот людей. У руках тримали кульки синього та жовтого кольорів.

Живий “Ланцюг Незламних ”створили у Вінниці до Дня Соборності
Фото: Суспільне Вінниця

Ельміра Гулієва надуває повітряну кульку жовтого кольору. Вона - учасниця акції “Ланцюг Незламних”. Дівчина навчається у вінницькому педагогічному виші.

"Ціль — обʼєднатися, показати, що ми єдині. Вся Україна обʼєднана, ми незламні", — учасниця акції "Ланцюг незламних" Ельміра Гулієва.

Живий "Ланцюг Незламних" приурочили до Дня Соборності, розповіла очільниця міського відділу молодіжної політики Юлія Мончак. До акції доєдналися молодь та військові.

"Ця акція має велике значення сьогодні. Наша молодь патріотична, ми віримо в перемогу", — зазначила начальниця міського відділу молодіжної політики Юлія Мончак.

Серед учасників акції, переселенка з Харківської області, Поліна Кузьменко. Навчається на першому курсі вінницького національного технічного університету.

"Такі акції об'єднують людей. Ми не знайомі між собою, але зібрались для спільної справи", — розповіла Поліна Кузьменко.

Студентки вінницького торговельно-економічного фахового коледжу Вікторія та Дарина кажуть, такі акції обʼєднують українців по всій країні.

"Дуже важливо об'єднувати наш народ", — пояснила студентка Вікторія Шамота

"Такі акції потрібно організовувати, щоб показати нашу незламність та те, що ми скоро переможемо", — студентка вінничанка Дарина Дідусенко.

Живий “Ланцюг Незламних” створили у Вінниці до Дня Соборності
Фото: Суспільне Вінниця

Що відомо

  • 22 січня 1919 року у Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
  • За часів радянського режиму День Соборності не відзначався і вважався "контрреволюційним святом". А усі офіційні згадки про нього знищувались.
  • Перше офіційне відзначення свята на державному рівні відбулося у 1939-му році в столиці Карпатської України – місті Хуст.
  • У сучасній Україні на державному рівні це свято вперше відзначили в 1999 році.
  • Символом свята – є "живий ланцюг": люди тримаються за руки, символічно об'єднуючи Україну й засвідчуючи її непоборність. Традиція зародилась у 1990-му році. Тоді між Києвом і Львовом вишукувалося близько трьох мільйонів громадян.
На початок