Деякі корпорації не згорнули бізнес в Росії, але роблять Україні пожертви — дослідження

Деякі корпорації не згорнули бізнес в Росії, але роблять Україні пожертви — дослідження

Доповнено
Деякі корпорації не згорнули бізнес в Росії, але роблять Україні пожертви — дослідження
Напій Pepsi. Фото: AP

Агентство Moral Rating проаналізувало щедрість пожертв Україні великих світових компаній, які вели діяльність у Росії на момент її вторгнення в Україну та не згорнули бізнес після початку війни.

Як зазначається у дослідженні, до вибірки увійшли 122 із 200 найбільших компаній світу, які вели діяльність в Росії на момент вторгнення.

"Важливість вибірки полягає як у тому, що вона представляє значну частку глобального корпоративного багатства, так і в тому, що їхній зв’язок із Росією дає їм корпоративну відповідальність як бойкотувати Росію, так і підтримувати Україну", — йдеться у повідомленні.

Загальна тенденція, на яку звернули увагу дослідники, полягає в тому, що корпорації, які залишились у Росії, не роблять пожертвувань Україні. Однак деякі компанії роблять ставки на обидві сторони протистояння.

Загалом 38 корпорацій (31%), на які звернула увагу MRA, зробили гуманітарні пожертви Україні. Натомість 84 компанії (69%) "тримали свої гаманці в кишенях", зазначають аналітики.

"Ці компанії — усі вони отримали прибуток від Росії — несуть чітку моральну відповідальність щодо підтримки України", — заявив засновник MRA Марк Діксон.

При цьому майже всі з цих 84 компаній або не вийшли з Росії, або продовжували на її території певну діяльність.

"Це не дивно, оскільки для компанії може бути соромно надавати гуманітарну допомогу Україні, водночас підтримуючи Росію у фінансуванні вторгнення, яке спричиняє ту саму гуманітарну кризу", — зазначається в публікації.

Водночас MRA виявило 16 відхилень: компанії, які все ще знаходяться в Росії, і зробили гуманітарні пожертви Україні. Серед них — американська Boeing, британська British Petroleum, японська Nissan Motor, німецька Siemens, швейцарська Nestle, французька Axa та інші.

"Компанії, які жертвують Україні і залишаються в Росії, є лицемірами. Вони поводяться як "моральні оксюморони": з одного боку, вони підтримують здатність Путіна заплатити за вторгнення в Україну, а з іншого боку, вони надсилають гроші саме жертвам своєї фінансової підтримки. Вони грають в обидві сторони гри на життя і смерть", — наголосив засновник MRA.

Наприклад, у квітні 2022 року PepsiCo виділила Україні гуманітарну допомогу та ресурси на 15 мільйонів доларів. Хоча спочатку компанія оголосила про призупинення продажів Pepsi, агентство Reuters виявило, що їхня продукція продовжувала вироблятися та продаватися в Росії аж до серпня. Сьогодні PepsiCo продовжує виробляти в Росії різноманітні харчові продукти, такі як картопляні чипси.

"Коли PepsiCo виділяла "щоденні продукти першої необхідності" у своєму оголошенні про вихід, вона не згадала, що все ще має два заводи в Росії, які виготовляють картопляні чипси. Якщо чипси є важливими, то яка їжа не є важливою? Насправді чипси не є такими. Завдяки цій лазівці PepsiCo підтримує російських працівників і російську економіку, а її гуманітарна допомога підтримує українців, які стали жертвами війни, фінансованої російською економікою, яку вона підтримує", — пояснив Марк Діксон.

Багато інших компаній, таких як Boeing, Nissan, Raytheon, Crédit Agricole та United Parcel Service, лише призупинили діяльність у Росії, не зобов’язавшись скоротити її належним чином шляхом продажу активів. Багато хто законсервував свою діяльність у Росії, перебуваючи напоготові та очікуючи на можливість повернутись, зауважують дослідники.

У Crédit Agricole запевнили, що не ведуть бізнес в Росії

У відповідь на публікацію в Crédit Agricole Суспільному заявили, що компанія повністю припинила комерційну діяльність в РФ.

"Ми вкотре підтверджуємо офіційну позицію Групи Credit Agricole, що була опублікована в березні 2022 року: З початку війни Crédit Agricole зупинила будь-яке нове фінансування російських компаній та всю комерційну діяльність у країні", — наголосили представники компанії.

Вони зазначили, що група Credit Agricole побудувала в Україні універсальний роздрібний банк, який має 148 відділень та 2400 співробітників.

"Протягом багатьох років Група прагне зробити свій внесок у розвиток країни, зокрема має у пріоритеті модернізацію сільського господарства. Credit Agricole пишається мужністю та згуртованістю української  команди, яка віддано працює задля підтримки клієнтів та української економіки", — йдеться у повідомленні.

З початку війни Група та український банк також докладають максимум зусиль для допомоги Україні, додали в Credit Agricole.

Компанія також пояснила, що від початку війни група Credit Agricole припинила все нове фінансування російських компаній і усю комерційну діяльність у країні, а заборгованість за кредитами, виданими до початку війни, погашається згідно з договірними та юридичними зобов’язаннями Групи. При цьому декілька залишкових позицій за російськими цінними паперами, які належали установам Групи, не могли бути продані внаслідок комплексного впливу міжнародних санкцій і російських контрсанкцій, тому наразі вони заморожені.

Окрім того, у відповідь на російську військову агресію в Україні група Crédit Agricole із першого дня війни висловила та продемонструвала повну солідарність зі своїми співробітниками та українським народом, а також створила фонд солідарності в розмірі 10 мільйонів євро для своїх працівників і українців, які постраждали від війни.

Читайте також

Країни НАТО нададуть Україні військову допомогу, союзники збираються на зустріч "Рамштайн". 331 день війни. Онлайн

На початок