Підтримка України — головна тема неформальних зустрічей мера Києва зі світовими лідерами в Давосі

Підтримка України — головна тема неформальних зустрічей мера Києва зі світовими лідерами в Давосі

Підтримка України — головна тема неформальних зустрічей мера Києва зі світовими лідерами в Давосі
Фото: КМДА

Мер Києва Віталій Кличко разом із братом Володимиром у швейцарському Давосі взяли участь у неформальній зустрічі лідерів світової економіки "Підготовка до нової геополітичної ери", де, зокрема, обговорювали відновлення миру та порядку, необхідну допомогу Україні.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Столичний міський голова закликав партнерів та друзів невідкладно посилити підтримку України – збільшити поставки сучасної зброї, надавати економічну та фінансову допомогу, запроваджувати більш суворі санкції щодо Росії.

У межах Давоського економічного форуму брати Клички поспілкувалися з Президентом Польщі Анджеєм Дудою, міністром закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстрою, міністром фінансів Канади Христею Фріланд та іншими політиками. Про допомогу озброєнням говорив Віталій Кличко і на двосторонній зустрічі з міністром розвитку міжнародної співпраці та торгівлі Швеції Йоханом Форселом. Міністр повідомив, що Швеція планує незабаром передати Україні САУ Archer та протитанкові комплекси NLAW.

Мер Києва Віталій Кличко (зліва) і шведський міністр Йохан Форсел (справа)
Мер Києва Віталій Кличко (зліва) і шведський міністр Йохан Форсел (справа). Фото: КМДА

Виступив Віталій Кличко і на заході, що традиційно організовує в Давосі американське видання The Washington Post й збирає найвпливовіших світових політиків та представників бізнесу. Цьогоріч головною темою зустрічі була війна в Україні і допомога для перемоги України.

Мер Києва Віталій Кличко під час виступу на одному із заходів Давоського економічного форуму
Мер Києва Віталій Кличко під час виступу на одному із заходів Давоського економічного форуму. Фото: КМДА

"Ми вдячні нашим партнерам за допомогу. Але для нашої перемоги вона повинна бути потужнішою. Україна не має інших варіантів, ніж перемогти", — сказав Віталій Кличко. Він додав, що для України також важливо продовжувати реформи навіть в умовах воєнного стану. Від цього залежатиме успіх післявоєнної відбудови та темп просування до членства в ЄС та НАТО, зазначив мер.

Також брати Клички взяли участь в "Українському сніданку" у Давосі.

Що відомо про цьогорічний Всесвітній економічний форум у Давосі

У швейцарському Давосі 16-20 січня проходитиме 53-й Всесвітній економічний форум. Уперше із 2020 року захід відбудеться у традиційному форматі. Тема цьогорічного заходу "Співпраця у фрагментованому світі": учасники розглянуть, як можна розв'язати численні та взаємопов'язані проблеми, з якими стикається світ, та знайти рішення за допомогою співпраці між державним та приватним секторами

18 січня у межах Всесвітнього економічного форуму у Давосі відбулася зустріч мера Києва із президенткою Європейського банку реконструкції та розвитку Оділь Рено-Бассо та першим віце-президентом Юргеном Рігтерінком. Обговорили реалізацію кількох інфраструктурних проєктів у Києві.

Читайте також

Європарламент підтримав створення трибуналу щодо вторгнення РФ в Україну

Сім країн узгодили військову допомогу для України за день до Рамштайну

На початок