На Алеї сміливості в Києві викарбували ім’я Президента Європейської ради Шарля Мішеля

На Алеї сміливості в Києві викарбували ім’я Президента Європейської ради Шарля Мішеля

На Алеї сміливості в Києві викарбували ім’я Президента Європейської ради Шарля Мішеля
Фото: Офіційне інтернет-представництво президента

Президент України Володимир Зеленський і Президент Європейської ради Шарль Мішель після завершення перемовин у Києві відвідали Алею сміливості на площі Конституції та взяли участь у відкритті іменної таблички, присвяченої європейському лідеру.

Про це інформує Офіційне інтернет-представництво Президента України.

Глава держави нагадав, що на Алеї закарбовані імена тих, хто був з Україною та підтримував українське суспільство у складні часи повномасштабного російського вторгнення. "Дякую за всю допомогу й потужну підтримку! Україна це дуже цінує", — написав Володимир Зеленський у своєму Telegram. Він також оприлюднив відео відкриття таблички з іменем Шарля Мішеля на площі Конституції навпроти Верховної Ради.

Крім того, сьогодні, 19 січня, Володимир Зеленський вручив Президенту Європейської ради орден "За заслуги" І ступеня. Так було відзначено особистий внесок Шарля Мішеля у зміцнення міждержавної співпраці, підтримку суверенітету й територіальної цілісності та популяризацію України у світі.

Президент Володимир Зеленський вручив Президенту Європейської ради орден "За заслуги" І ступеня
Президент Володимир Зеленський вручив Президенту Європейської ради орден "За заслуги" І ступеня. Фото: Офіційне інтернет-представництво президента

Що відомо про Шарля Мішеля й Алею сміливості в Києві

Президент Європейської ради Шарль Мішель 19 січня прибув до Києва для зустрічей з представниками української влади. Він також відвідав українських військових в одному із реабілітаційних центрів у Києві. Президент Європейської ради зазначив, що для ЄС важливо надавати фізичну та психологічну підтримку бійцям. Під час спілкування з журналістами Шарль Мішель запевнив, що працює над питанням поставок боєприпасів та систем озброєння для України.

Раніше Шарль Мішель відвідував Україну у квітні 2022 року. Тоді президент Європейської Ради зустрівся з Президентом України Володимиром Зеленським. Політики обговорили подальші антиросійські санкції, економічну підтримку України та спільне розслідування воєнних злочинів РФ.

23 серпня 2022 року у Києві президент України Володимир Зеленський та президент Польщі Анджей Дуда відкрили Алею сміливості на площі Конституції. Алею заклали до 31-ї річниці незалежності України. Володимир Зеленський наголосив, що на Алеї сміливості будуть вказані імена політичних лідерів та інших представників країн-партнерів, які надають Україні важливу підтримку у боротьбі з Російською Федерацією. Першим викарбували ім'я польського президента Анджея Дуди. На Алеї також вже є таблички з іменами колишнього британського прем'єра Бориса Джонсона, політиків Литви, Польщі, Латвії, Чехії, Словенії, а також президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.

Читайте також

Борис Джонсон отримав відзнаку почесного громадянина Києва

На початок