Від кількості пилу до радіації. У центрі Кропивницького встановили станцію з вимірювання якості повітря

Від кількості пилу до радіації. У центрі Кропивницького встановили станцію з вимірювання якості повітря

Від кількості пилу до радіації. У центрі Кропивницького встановили станцію з вимірювання якості повітря
Суспільне Кропивницький

Якість повітря у Кропивницькому відтепер може перевірити кожен в режимі реального часу. У центрі міста встановили станцію вимірювання, яка моніторить п'ять показників — температуру, атмосферний тиск, вологу, концентрацію пилу та радіаційний фон, розповів директор обласного департаменту екології В’ячеслав Дубровський.

Прилад встановили на будівлі обласної ради в центрі Кропивницького. Місце обрали, бо тут одночасно знаходяться багато людей та транспорту, каже В’ячеслав Дубровський.

Результати даних можна перевірити на сайті eco-city.org.ua. Станція називається "Кіровоградська ОДА".

Від кількості пилу до радіації. У центрі Кропивницького встановили станцію з вимірювання якості повітря
Скриншот з сайту eco-city.org.ua.

Всього в місті встановлені п'ять таких приладів. Це третя станція вимірювання якості повітря, яку місто отримало безплатно в рамках громадської ініціативи "Чисте повітря для України", розповів керівник громадської організації "Фрі Ардуіно" Олексій Трелевський. Передача станції відбулась від цієї організації в партнерстві з чеською громадською організацією. Виготовляються прилади командою "EcoCity" – це український виробник. Станція коштує до трьох тисяч гривень в залежності від комплектації.

Прилади не є сертифікованими, каже Олексій Трелевський: "Щоб їх сертифікувати, потрібні чималі гроші, тому команда ухвалила рішення поширювати їх в сегменті громадськості. Щоб дані були доступні населенню".

Користь від приладів є, вважає Олексій Трелевський: "Вона доведена під час війни. Було багато інформаційних "вкидів" про витік радіації на Запорізькій АЕС, про витік радіації в Чорнобильській зоні. То саме ці станції в режимі реального часу надавали актуальну інформацію про радіаційний фон. Люди дізнавались, що все нормально з радіаційним фоном, могли менше переживати, не ходити в аптеки, не купувати йодид калію чи йод. Це була по факту протидія російській пропаганді".

Читайте також: "Ракети запускає Росія, а агресію ми перемикаємо на Україну". Кропивницька науковиця про російську пропаганду

Радіаційний фон з-поміж п'яти станцій у місті вимірює тільки та, що встановлена на будівлі обласної ради.

Дані щодо якості повітря, які аналізує станція, оновлюються щохвилини. За умови наявності електрики.

Що відомо

Проєкт "EcoCity" заснований у 2018 році. За цей час виготовили та встановили понад 700 станцій вимірювання якості повітря по всій Україні. Нині в онлайн режимі передають дані 220 станцій, розповів Олексій Трелевський.

Читайте також

  • Замість газу – вода. У Кропивницькому зливають воду в будинку, де 202 квартири лишились без газопостачання
  • "Гукали їх до темряви". Кропивничанка вивозить покинутих тварин зі зруйнованих війною сіл
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок