Після падіння гелікоптера у лікарнях Броварів залишаються п’ятеро дітей

Після падіння гелікоптера у лікарнях Броварів залишаються п’ятеро дітей

Після падіння гелікоптера у лікарнях Броварів залишаються п’ятеро дітей
Катастрофа гелікоптера у Броварах 18 січня 2023 року. Фото: Стас Юрченко / Суспільне

Станом на четвер, 19 січня, у медзакладах Броварів після аварії гелікоптера залишаються п’ятеро дітей — четверо лікуються у відділеннях Броварської багатопрофільної клінічної лікарні, одна дитина перебуває в центрі Дитяча лікарня. Медзаклад забезпечений ліками на 100%.

Про це Суспільному розповіла заступниця директора Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Наталія Волошина.

Заступниця директора Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Наталія Волошина
Заступниця директора Броварської багатопрофільної клінічної лікарні Наталія Волошина. Фото: Суспільне

За її словами, у день трагедії, 18 січня, Броварська клінічна лікарня прийняла 14 дітей, поранених унаслідок падіння гвинтокрила в одному із житлових кварталів міста. Усі відділення лікарні і спеціалісти — хірург, дитячий невролог, дитячий травматолог, отоларинголог — оперативно підготувалися до того, щоб зустріти велику кількість людей.

Травми у потерпілих, що надходили до лікарні, були від важкого до легкого ступенів тяжкості. Усім пацієнтам надали необхідну медичну допомогу і психологічну підтримку. Першу дитину, яку доправили до лікарні з опіками, спочатку скерували у відділення хірургії багатопрофільної лікарні, далі — перевели в опіковий центр у Києві.

За словами Наталії Волошиної, троє дітей з опіками різних ступенів спочатку були в реанімації місцевої лікарні, пізніше їх перевезли у столичний опіковий центр. Деяких дітей після стабілізації їхнього стану виписали додому, зазначила заступниця директора Броварської лікарні.

Оксана, мама 5-річного Тимофія, який потрапив до лікарні після падіння гелікоптера, розповіла Суспільному, що її дитину після початку пожежі в садку вивели вихователі. Жінка, як зазвичай, зранку привела сина в дитсадок. Коли відійшла від закладу метрів на 200, почула вибух і кинулась назад до садочка. Частина будівлі була зруйнована й охоплена полум’ям. Сина жінки та інших вихованців на той момент вже евакуювали через запасний вихід. Як розповідає мама, малюків передавали через паркан у двір сусідньої багатоповерхівки. Мешканці забирали дітей до себе в квартири, аби малеча не дихала димом.

5-річний Тимофій, вихованець садочка в Броварах, біля якого впав гелікоптер
5-річний Тимофій, вихованець садочка в Броварах, біля якого впав гелікоптер. Фото: Суспільне

У Тимофія, сина Оксани, після евакуації з садка виявили рану на голові. "Швидкі" на місці надзвичайної події були зайняті іншими потерпілими, тож мати викликала телефоном батька дитини, і вони самостійно відвезли сина в лікарню.

Сам хлопчик розповідає, що травму голови дістав від удару об меблі. "Мене підкинуло. Я, коли падав, об тумбочку подряпався сильно", — каже 5-річний Тимофій. Зараз хлопчик, за його словами, почувається нормально. Дитині призначили антибіотики для профілактики зараження, бо в рану потрапила пилюка.

Після падіння гелікоптера у лікарнях Броварів залишаються п’ятеро дітей
Фото: Суспільне

Пані Оксана каже, що ліками дитина забезпечена. Хлопчика обстежили безкоштовно, зокрема, йому зробили комп’ютерну томографію. Після виписки з лікарні батьки хочуть звернутися до психолога, щоб оцінити стан сина. Сам Тимофій хоче повернутися до свого садочка, коли його відбудують.

Мама Тимофія надзвичайно вдячна няні і виховательці дошкільного закладу за порятунок дітей. "Не побоялися…зібрали всіх дітей до купи й усіх вивели з садочка", — згадує жінка.

Що відомо про падіння гелікоптера у Броварах 18 січня

У Броварах Київської області впав гелікоптер, унаслідок катастрофи загинуло керівництво МВС — міністр Денис Монастирський, державний секретар міністерства Юрій Лубкович та перший заступник міністра Євгеній Єнін. За останніми даними загинули 14 людей, з них одна дитина. Отримали поранення 25, з них — 11 дітей. Кабмін створив робочу групу для розслідування авіакатастрофи.

В СБУ повідомили, що розглядають кілька версій трагедії, серед яких: порушення правил польоту; технічна несправність гелікоптера; умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

Після падіння гвинтокрила у Броварах на Київщині у лікарнях залишаються 16 людей, шестеро з яких діти. Потреб у медикаментах немає, стан здоров'я постраждалих стабільний. Інші — отримують лікування амбулаторно. Про це повідомив голова Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

Із 10 пацієнтів, які поступили 18 січня до Київської міської клінічної лікарні після падіння гелікоптера у Броварах, 8 залишаються у реанімації. Із них 4 — це діти. Їхній стан протягом доби не погіршився.

Читайте також

Поквартирний обхід та пошук свідків. Триває розслідування трагедії у Броварах

На початок