Прихисток переселенців, пункти незламності, автобуси для ЗСУ. Як працюють освітні заклади Кіровоградщини

Прихисток переселенців, пункти незламності, автобуси для ЗСУ. Як працюють освітні заклади Кіровоградщини

Прихисток переселенців, пункти незламності, автобуси для ЗСУ. Як працюють освітні заклади Кіровоградщини
Суспільне Кропивницький

У понад сотні закладів освіти в Кіровоградській області облаштували пункти незламності, у 80, починаючи з 24 лютого, прихистили переселенців, майже три десятка шкільних автобусів передали на потреби українських військових. Заступник директорки обласного департаменту освіти Володимир Таборанський розповів, як освітяни області допомагають військовим, переселенцям та жителям регіону під час тривалих відключень електрики, як за час повномасштабного вторгнення змінилась ситуація з облаштуванням укриттів в освітніх закладах та чого вони нині потребують найбільше.

Пункти незламності

За інформацією Володимира Таборанського, 141 із 424 пунктів незламності в регіоні облаштували у закладах освіти: "Практично кожен четвертий пункт незламності розташований у закладі освіти. Задіяні приміщення і працівники".

Читайте також: У Кропивницькому облаштували "пункт незламності" з ліжками, пічкою та місцем для матері та дитини.

Прихисток переселенців

Починаючи з 24 лютого, у 80 закладах області прихистили більше восьми тисяч переселенців, сказав заступник директорки обласного департаменту освіти: "Передусім це гуртожитки закладів вищої, фахової та професійно-технічної освіти. У громадах області це і дитячі садки, школи".

Читайте також: У класах новоукраїнської школи на Кіровоградщині облаштували кімнати для переселенців.

Шкільні автобуси

27 шкільних автобусів в області, зі слів Володимира Таборанського, передали на потреби Збройних сил України. Більше 140 були задіяні у виконанні допоміжних завдань (наприклад, евакуація – ред.) та повернуті освітянам: "Цьогоріч вдалося придбати 19 шкільних автобусів, аби компенсувати цей ресурс. Область потребує ще 56 шкільних автобусів, і одна з цьогорічних державних субвенцій спрямована саме на їх придбання".

Закладам потрібні генератори

З 1001 закладу освіти регіону генератори є у 219. Це майже 22%, сказав Володимир Таборанський. Зокрема, це 156 з 453 шкіл: "Працюємо над тим, щоб усі заклади освіти в періоди відсутності електричної енергії мали можливість живитись за рахунок автономних джерел енергопостачання".

Читайте також: Усі школи Долинської громади на Кіровоградщині мають генератори на випадок знеструмлення.

Укриття

На початку повномасштабного вторгнення в закладах освіти Кіровоградської області було 107 облаштованих укриттів, наприкінці 2022 року, за інформацією Володимира Таборанського, 701 заклад мав укриття: "На облаштування первинних укриттів витратили майже 42 мільйони гривень. Рятувальники обстежили усі приміщення, які можуть бути використані в якості укриттів, в усіх рекомендованих ними укриття облаштували".

За даними заступника директорки обласного департаменту освіти, 354 укриття є у школах регіону, 295 – у дитсадках, 19 – у професійно-технічних закладах, десять – у закладах вищої освіти: "Робота триває, адже більшість облаштованих укриттів потребують сучасної вентиляції, обладнання санітарно-технічних умов, підсилення швидкості інтернету".

У закладах, де немає укриттів, навчаються дистанційно, сказав Володимир Таборанський: "Сподіваюсь, субвенція, виділена на державному рівні, але ще не розподілена на регіони, надасть можливість поетапно, поступово забезпечувати укриттями й інші заклади освіти, які на сьогодні їх не мають".

Що відомо

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок