У Рівному налагодили виробництво ортопедичних подушок, яке евакуювали з-під обстрілів на Харківщині. Це зробив підприємець Олександр Невалідов. Подушки він не лише продає, а й передає як гуманітарну допомогу людям, які їх потребують. Суспільному чоловік розповів про те, як відновлював бізнес та про плани вийти на європейський ринок.
У перші дні повномасштабного вторгнення РФ Олександр Невалідов з Харківщини евакуював родину. Два місяці перебули у Полтавській області, а з квітня приїхали в Рівне.

Також чоловік перевіз власний бізнес з виробництва ортопедичних подушок. Але повноцінно налагодити процес не вдавалося.
"Потужності підприємств, які за нашими формами відливали напівфабрикати, знаходилися в Дніпрі і Марганці. Після вторгнення вони перестали працювати. Нам треба було рятувати бізнес, працівників, в нас люди з вадами слуху працюють. Я хотів всіх згуртувати і самим навчитися відливати цю піну", — розповів Олександр Невалідов.

Зі слів чоловіка, його торгова марка — це перший український виробник ортопедичних подушок в Україні.

Процес стартує з мальованого вручну ескізу, який потім переносять у комп'ютер, прораховують розміри, фрезерують форму, в яку й заливають підготовлену піну.
"Ми робимо подушки для сидіння. Вони дуже комфортні і для сидіння, і коли спите. Є спеціальна виїмка під вухо, є під обличчя. Вона потрібна, щоб розвантажити обличчя", — пояснив Олександр Невалідов.

Працівник підприємства Сергій Гусєв розповів, що займається розробкою та наповненням каталогів, рекламної продукції, фотографіями.
"24 лютого було тяжко вирішити, куди їхати і чи взагалі виїжджати. Наважилися після двох тижнів перебування під обстрілами. Зупинялися в родичів, волонтери приймали нас. Їхали невеличкими партіями, а далі нас тут вже Саша об'єднав", — зазначив Сергій Гусєв.
Свою продукцію Олександр Невалідов не лише продає, а й відправляє як волонтерську допомогу.

Зокрема подушки для сну передав у Харківський військовий госпіталь та інтернат, де перебувають діти з інвалідністю, яких евакуювали з деокупованих територій.
"Нещодавно, ми розробили ще одну модель подушки для сну в нестандартних умовах. Вона вкладається в спеціальний чохол, пошитий з тканини, вона не пропускає вологу", — зауважив підприємець.

Нині він хоче вийти зі своєю продукцією на європейський ринок. Бо географічне розташування Рівного цьому сприяє, а щодо повернення додому на Харківщину поки не думає.
"Повертатися насправді є куди, але там немає що робити. Тому що ми жили в Чугуєві, там річка, ліс — зараз усе заміновано. Сидіти вдома — немає сенсу. А тут в нас європейське направлення, перевезли бізнес і будем й далі жити, й далі працювати", — пояснив Олександр Невалідов.


Читайте також
- "Кількість тривог найближчим часом зросте": очільник Рівненщини про ситуацію на кордоні з Білоруссю
- З'єднає Львів і Харків: на півночі Рівненщини курсуватиме новий поїзд
- "Для них не існує конвенцій чи правил": як Україна протидіє російській агресії у кіберпросторі
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: