Київ серед міст з найскладнішою ситуацією з електропостачанням — експерт

Київ серед міст з найскладнішою ситуацією з електропостачанням — експерт

Київ серед міст з найскладнішою ситуацією з електропостачанням — експерт
Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко. Фото: УНІАН

За оцінками енергетиків, Київ серед міст, де найскладніша ситуація з електропостачанням. У столиці приблизно 40% загального дефіциту споживання. Про це повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко під час брифінгу у медіа-центрі "Україна".

"Найскладніша ситуація – Київ і прифронтові райони: Херсон, безумовно, частина Харківщини в дуже складній ситуації, так само доволі складна ситуація і на Одещині. Це найбільш вражені райони на сьогодні, найскладніші та дефіцитні", — розповів Харченко.

Він зазначив, що у цих районах є величезні проблеми і ситуація з графіками щонайменше за два-три тижні суттєво не покращиться. Все буде залежатиме від наслідків ймовірних атак РФ.

Директор Центру досліджень енергетики вважає, що можливо перевести значну частину критичної інфраструктури на альтернативну генерацію, допоки не з’явиться достатня потужність газової додаткової генерації.

Але для цього потрібен час, щоб приїхало необхідне обладнання. Наразі це в процесі, зазначає Харченко. Йде величезна робота з його збору та привезення, оскільки є багато логістичних проблем. Роботи із завезенням відбуваються цілодобово, сказав експерт.

"Інша справа, що для багатьох районів Київщини проблемою є не тільки загальне енергоживлення, але і стан локальних мереж. І не найкращий стан тих локальних мереж, які на місці часом дають невеличкі аварії, часом значно погіршують життя конкретним людям", — зауважив Харченко.

Що відомо про ситуацію з енергопостачанням у Києві та області

У Києві та області 19 січня застосовуються стабілізаційні графіки відключення електроенергії. У ДТЕК зазначили, що кожного вечора публікуватимуть інформацію про графіки відключень на наступний день.

18 січня ввечері генеральний директор Yasno Сергій Коваленко зазначив, що Київ і область максимально наблизилися до стабілізаційних графіків. Але, за його словами, дефіцит залишається значним, це означає, що відключення зачіпатимуть і світло-сірі зони графіка.

З 14 січня у Києві та області запровадили екстрені вимкнення електроенергії, які діяли до 18 січня.

Вдень 14 січня Росія здійснила чергову ракетну атаку по території України. У кількох областях сталися влучання в об'єкти критичної інфраструктури. У Києві критична інфраструктура не постраждала, у місті працювало ППО. Водночас найскладніша ситуація у сфері енергетики виникла на Харківщині та Київщині.

Читайте також

Чи будуть енергетики в Києві вимикати світло за скаргами сусідів — у ДТЕК дали роз’яснення

На початок