Розгляд клопотання про запобіжний захід голові Полтавської ТГ Мамаю: суд зробив перерву

Розгляд клопотання про запобіжний захід голові Полтавської ТГ Мамаю: суд зробив перерву

Розгляд клопотання про запобіжний захід голові Полтавської ТГ Мамаю: суд зробив перерву
фото: Суспільне Полтава

Суд оголосив перерву у засіданні, де розглядають клопотання про відсторонення від посади та обрання запобіжного заходу голові Полтавської міськради Олександру Мамаю. Розгляд влаштували 19 січня у Київському райсуді Полтави. Про це після оголошення перерви повідомила прессекретарка установи Людмила Ковтун.

Клопотання про обрання запобіжного заходу голові Полтавської міськради Олександру Мамаю та відсторонення його від посади розглядають у закритому режимі. Таке рішення ухвалив суддя Київського райсуду Полтави Юрій Бабенко. Про це клопотав слідчий СБУ, бо під час засідання можуть озвучувати інформацію, пов'язану із військовою таємницею.

"Відбувається засідання по плану. Судове засідання. Все в процесі. Оголошена перерва", - сказав голова Полтавської громади Олександр Мамай.

"Сьогодні (19 січня – ред.) розглядалося кримінальне провадження стосовно обрання запобіжного заходу міському голові міста Полтави. В судовому засідання суддею було ухвалено та прийнято рішення про розгляд даного клопотання у закритому судовому засіданні. Тобто без участі ЗМІ та інших сторонніх осіб. Станом на зараз, на 18-ту годину вечора, суддею оголошена перерва до завтрашнього дня (20 січня – ред.) до 8:45", - розповіла прессекретарка Київського райсуду Полтави Людмила Ковтун.

Що відомо

  • 15 грудня під час брифінгу Олександр Мамай повідомив дані про нову військову частину у Полтаві. Через це 29 грудня правоохоронці вручили йому підозру.
  • Як повідомив керівник обласної прокуратури Антон Столітній, для голови Полтавської міськради клопотатимуть про тримання під вартою та відсторонення від посади. Санкція статті, за якою підозрюють Олександра Мамая, передбачає від п’яти до восьми років позбавлення волі.
  • Розглядати клопотання про обрання запобіжного та відсторонення від посади Мамая мав Октябрський райсуд Полтави. Слідчі судді тричі заявляли про самовідводи. Тому Полтавський апеляційний суд визначив для розгляду Київський райсуд обласного центру.
  • Полтавський міський голова заявив, що поширена ним на пресконференції інформація про забезпечення військових була відкритою.
На початок