Свято Водохреща: в Миколаєві понад 400 вірян відвідали богослужіння

Свято Водохреща: в Миколаєві понад 400 вірян відвідали богослужіння

Свято Водохреща: в Миколаєві понад 400 вірян відвідали богослужіння
Богослужіння у кафедральному соборі Касперівської ікони Божої матері в Миколаєві 19 січня. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У кафедральному соборі Касперівської ікони Божої матері в Миколаєві 19 січня відбулось богослужіння до свята Водохреща. На освячення води біля собору зібрались понад чотирьохсот миколаївців.

Про це з місця події повідомляють кореспонденти Суспільного.

Богослужіння розпочалось о 9:00 та тривало дві години, розповідає Отець Роман. Проводив службу та здійснював чин освячення води Митрополит Володимир.

"Своїм освяченням вод Господь посилає нам благословення, тому в цей день освячується та звершується чин великого освячення води, яку ми з благоговінням споживаємо, якою окропимо свої домівки, речі, яку зберігаємо протягом всього року. Називається вона також — "велика агіасма", "велика святиня", яку ми повинні приймати з благоговінням і натщесерце, нічого не ївши", — говорить Отець Роман.

Як минуло богослужіння до свята Водохреща в Миколаєві
Митрополит Володимир, богослужіння до свята Водохреща в Миколаєві 19 січня 2023. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Свято Водохреща для християн східного обряду починається 18 січня, коли відзначають Водохресний Святвечір Хрещення Господнє. Біля собору в цей вечір також освячували воду молитвами.

"Вчора (18 січня — ред.) ввечері привезли святу водичку, залили в бак біля церкви, вийшов батюшка-священник, посвятив воду, прочитав молитву дуже гарно і дуже довго читав. І потім люди почали сходитися і брати Йорданську воду з цього баку", — говорить жителька Миколаєва Таміла.

Як минуло богослужіння до свята Водохреща в Миколаєві
Освячення води до свята Водохреща в Миколаєві, 19 січня 2023. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Біля собору зібрались люди. Аби освятити воду, займали чергу.

Як минуло богослужіння до свята Водохреща в Миколаєві
Скляні банки з водою для освячення. Миколаїв 19 січня 2023. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

"Воду буду святити, вранці помився, випив свяченої води й прийшов. Сьогодні Ісус Христос нас має вберегти, навіть під час війни", — говорить житель Миколаєва Михайло, який прийшов на службу.

В день Хрещення освяченню підлягають всі джерела води, говорить Отець Роман. Християни східного обряду вірять, що свята вода очищає душу та зцілює тіло.

Читайте також

У Миколаєві облаштували чотири нові точки видачі води

На Кінбурнському півострові, що на Миколаївщині, Сили оборони знищили техніку та особовий склад російської армії

На всій лінії узбережжя Чорного моря забезпечили протидесантну оборону — командувач військ ОК "Південь"

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок