У Копичинцях на Тернопільщині відкриють коворкінг-центр. Там зможуть працювати і навчатися люди, яким потрібні світло та інтернет. Зараз у приміщенні роблять ремонт. Згодом там поставлять меблі, техніку та ноутбуки. Останні надали партнери з міста Брюгге, що в Бельгії.
У гуманітарному штабі на вулиці Лесі Українки в Копичинцях, в одному з приміщень будівлі облаштовують коворкінг-центр. Кімнату, де згодом працюватимуть люди, раніше використовували як склад. Про це Суспільному розповів керівник гуманітарного штабу Арсен Келічавий.

"Ми тут зберігали засоби гігієни, але ми відчули запит від людей, які до нас приходять, зокрема переселенців, що їм немає де працювати, навчатися, тому ми вирішили спробувати знайти ресурси для того, щоб зробити на базі штабу, в межах цієї кімнати коворкінг", – каже Арсен Келічавий.

Будівлі близько 100 років тому в кімнаті довелося зробити капітальний ремонт.
"Ми зняли підлогу, бо вона була в непридатному стані. Були тріщини в стінах, не дуже ефективна система опалення, не було електричної проводки якісної, тому ми це все змінили, щоб кімната відповідала сучасним нормам коворкінгу", – говорить Арсен.

Поки в кімнаті, де буде коворкінг-центр, роблять ремонт, люди працюють в іншому приміщенні штабу. Тут на дистанційному навчанні Олексій Головенко з Краматорська. Він студент Донбаської державної машинобудівної академії.
"Дуже складна ситуація зі світлом, і неможливо нормально займатися вдома, в якому я зараз живу, тому ходжу сюди і сиджу на парах", – розповів студент з Краматорська.

Арсен Келічавий говорить, що коворкінг-центр забезпечений двома генераторами.
"Закуплені нашими американськими партнерами, тому для діяльності коворкінгу ми будемо мати усі необхідні ресурси".
Голова Копичинецької громади Богдан Келічавий розповів, де взяли гроші на облаштування коворкінг-центру.
"В нас дуже багато різних сторін, звідки ми залучили кошти. По-перше, ми виграли грант від організації "World for Ukraine", я виступав у Жешуві. Ми отримали грант на перших 5 тисяч доларів. Також презентацію цю готувала моя дружина Марійка і вона також залучила гроші з Канади, канадських своїх друзів. Також ми отримали ноутбуки з міста Брюгге в Бельгії. Багато з них ми вже роздали, але 6 залишили для цього коворкінгу. І також меблі, які ми будемо там закупляти і використовувати, в коворкінгу, виготовлятиме наше релоковане підприємство з Харківщини".

Читайте також
- На Тернопільщині в селі Шляхтинці відкрили коворкінг-центр