Для відновлення пошкодженої у квітні 2022 року російськими обстрілами амбулаторії у селі Черкаська Лозова громаді потрібно знайти три мільйони гривень.
Про це Суспільне Харків розповів голова Малоданилівської громади Олександр Гололобов.
"Протягом чотирьох останніх років відновили фасад, зробили ремонти. П’ять років тому і зараз, до початку війни — це дві різні амбулаторії. Нині це крок назад. Ми розуміємо, що відновлювати необхідно все", — говорить Гололобов.

У грудні 2022 року в амбулаторії замінили перебиті перекриття та вікна за гроші з резервного фонду держбюджету. Для відновлення будівлі зараз потрібно три мільйони гривень.
"Наразі ми зробили проєктну документацію щодо відновлення даного приміщення і шукаємо джерела для фінансування, щоб наші медики могли працювати у своєму звичайному приміщенні", — каже голова громади.

Пацієнтами амбулаторії були майже чотири тисячі жителів села. Їхні картки вдалося врятувати, розповідає завідувачка амбулаторії Марина Агафонова, яка перевозила комп'ютери та ліки із розбитої будівлі разом з чоловіком.

"Ми видавали гуманітарні ліки, хто з людей приходив — слухали, у кого тиск підіймався. Були й осколкові поранення у нас, і після стаціонарів приходили теж люди", — каже Агафонова.

Нині місцева амбулаторія працює у приміщенні селищної ради. Залу, де раніше розписували молодят, розділили на медкабінети.

Жителька села Віта Ємельянова згадує, як односельці гасили пожежу після обстрілу: "Коли побачили, що горить амбулаторія, то хлопці взяли всі приладдя, усі зручні предмети й побігли тушити".
Віра Волкова прийшла по медичну допомогу, бо має проблеми із серцем: "Воно у мене таке неспокійне. Треба мені трошки й серце спасти, бо я думаю дожити до перемоги".
Що відомо
- Село Черкаська Лозова за час вторгнення РФ в Україні не було окупованим, однак російська армія завдавала по селу удари з різних типів озброєння. Окупанти обстрілювали село пів року, у квітні вони розбили амбулаторію прямим влучанням з реактивної системи залпового вогню.
Підписуйтесь на новини Харкова та області в Facebook, Viber, Instagram, Telegram, Youtube