Свято скінчилося: де черкасцям залишити ялинки, щоб їх утилізували

Свято скінчилося: де черкасцям залишити ялинки, щоб їх утилізували

Свято скінчилося: де черкасцям залишити ялинки, щоб їх утилізували
Суспільне Черкаси

Виносити ялинки на смітник без прикрас та не загортати у целофан чи плівку просять черкасців у "Службі чистоти". Бо наявність на деревах пластикових відходів значно ускладнює роботу, розповів Суспільному начальник юридичного відділу Василь Роговий.

Складати містянам новорічні дерева слід біля контейнерних майданчиків.

Основне прохання — класти дерева не в контейнер, а поруч із майданчиком, зазначив Василь Роговий.

"Ми все сортуємо і здаємо у КП «Екологія» для подальшої законної утилізації. Але підприємство не приймає ялинки з будь-якими сторонніми предметами, тільки в чистому вигляді", — пояснив він.

Де черкасцям залишити ялинки, щоб їх вивезли
Суспільне Черкаси

Василь Роговий розповів, як відбувається процес:

"Наші працівники, які щоденно прибирають на контейнерних майданчиках, сповіщають спеціальну бригаду. Вона приїжджає у той же день, крім нічного часу, і забирає ялинки".

Де черкасцям залишити ялинки, щоб їх вивезли
Суспільне Черкаси

Куди віднести ялинку крім смітника

Частина містян традиційно несуть ялинки до черкаського зоопарку, де їх згодовують тваринам. Директор Євген Ван у коментарі Суспільному розповів, що звіринець "використані" ялинки приймає, однак ажіотажу цього року немає.

Де черкасцям залишити ялинки, щоб їх вивезли
Фото обласного управління лісового та мисливського господарства

Ялинки від лісгоспів — що роблять із залишками

Частину ялинок та сосон реалізовують лісівники. За словами фахівчині з зв’язків із громадськістю та пресою Центрального лісового офісу Тетяни Будько, під час ялинкової кампанії 2022 року лісівники Черкащини реалізували 10 786 дерев.

На питання, куди йдуть непродані дерева, вона відповіла так:

"Усі ялинки були вирощені на спеціальних плантаціях (їх обліковується 252 гектарів), які щороку поповнюються новими сіянцями. Також ялинки заготовляли у ході виконання лісогосподарських робіт із догляду за молодими хвойними насадженнями. Для реалізації у зимовий період лісівники заготовляють ялинки відповідно до попиту громадян, підприємців, тож такого поняття як «непродані ялинки» у лісових господарствах немає".

Що відомо

  • У 2022 році державні лісові господарства Черкащини готові були продати 40 тисяч ялинок, розповіла Суспільному речниця обласного управління лісового та мисливського господарства Наталія Сегеда.
  • Новорічну ялинку у Черкасах можна було придбати з 12 до 31 грудня у спеціально відведених місцях. Їхній перелік затвердив міськвиконком. Усього по місту таких місць було 48.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок