Росіянина засудили до п'яти років колонії за бажання воювати за Україну

Росіянина засудили до п'яти років колонії за бажання воювати за Україну

Росіянина засудили до п'яти років колонії за бажання воювати за Україну
Фото: Georgiy Datsenko / EyeEm / Getty images

Жителя Саратовської області РФ 22-річного продавця Кирила Бєлоусова засудили до п'яти років позбавлення волі у колонії суворого режиму за намагання поїхати воювати в Україну у складі легіону "Свобода Росії".

Про це йдеться у рішенні Брянського обласного суду.

Бєлоусова звинувачують у замаху на участь на території іноземної держави в збройному утворенні, не передбаченому законодавством цієї держави, в цілях, що суперечать інтересам РФ (ч. 3 ст. 30, ч. 2 ст. 208 Кримінального кодексу РФ).

"Для реалізації задуманого Бєлоусов вступив в листування з рекрутером з України, а також почав активно готуватися до участі в бойових діях. Керуючись вказівками рекрутера, юнак приїхав на поїзді до Брянська, а звідти автобусом в село Біла Березка, Трубчевського району, де його затримали правоохоронці", — сказано у тексті рішення суду.

При цьому зазначається, що під час судового засідання обвинувачений нібито повністю визнав свою провину і попросив "не карати його суворо". Вказано, що вирок наразі не набув законної сили.

Що відомо про легіон "Свобода Росії"

Легіон "Свобода Росії" — російський легіон Збройних сил України, сформований у березні 2022 року для захисту України від російського вторгнення під час російсько-української війни. Входить до Інтернаціонального легіону ТРО України. Легіон сформовано з колишніх військовослужбовців ЗС РФ та інших росіян, а подекуди білорусів, що не мали досвіду служби в регулярних військах.

У червні повідомлялось, що колишній віцепрезидент російського "Газпромбанку" Ігор Волобуєв долучився до легіону "Свобода Росії", що воює у складі Збройних сил України. Раніше в інтерв'ю журналісту Денису Казанському Волобуєв розповів, що виїхав з Росії на початку березня, після її повномасштабного вторгнення в Україну, та вирішив долучитися до лав тероборони. Після цього його звільнили з російського "Газпромбанку". До України він добирався через Туреччину, Латвію та Польщу.

На початок