Біатлон: Кубок світу

Біатлон: Кубок світу

Україна назвала склади команд на останній етап Кубка світу з біатлону перед чемпіонатом Європи: хто в заявці

Україна назвала склади команд на останній етап Кубка світу з біатлону перед чемпіонатом Європи: хто в заявці

Ексклюзивно
Україна назвала склади команд на останній етап Кубка світу з біатлону перед чемпіонатом Європи: хто в заявці
Юлія Джима, фото: GETTY IMAGES

Зміни відбулися в складах обох команд.

Збірна України з біатлону назвала склади чоловічої та жіночої команд, які змагатимуться на шостому етапі Кубка світу 2022/23, що відбудеться в італійському Антгольці з 19 до 22 січня. Перелік українських учасників Суспільне Спорт повідомили старші тренери збірних Олександр Кравченко (жінки) та Юрай Санітра (чоловіки).

Етап у Антгольці буде останнім перед чемпіонатом світу-2023 у німецькому Обергофі (8-19 лютого), а також передуватиме чемпіонату Європи у швейцарському Ленцергайде (23-29 січня).

Суспільне Спорт – ексклюзивний транслятор Кубка світу з біатлону. Дивіться всі гонки сезону наживо на сайті Суспільне Спорт – тут.

У порівнянні з заявкою на попередній етап у Рупольдингу, склади команд зазнали змін. В Антгольці не виступлять Руслан Ткаленко та дебютантка Кубка світу Любов Кип'яченкова - її замінить Олександра Меркушина, для якої цей етап стане вже другим у кар'єрі на рівні Кубка світу.

Склад збірної України на етап Кубка світу в Антгольці

  • Жінки: Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Анастасія Меркушина, Анна Кривонос, Олександра Меркушина
  • Чоловіки: Артем Прима, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Артем Тищенко, Тарас Лесюк, Денис Насико

Водночас старший тренер збірної України з біатлону Олександр Кравченко у коментарі Суспільне Спорт повідомив, що Блашко не бігтиме спринт в Антгольці. Це пов'язано з її станом здоров'я: попередній етап у Рупольдингу українська біатлоністка також пропустила. Таким чином, стартуватиме Олександра Меркушина, яка дебютувала у спринті на Кубку світу в Гохфільцені (72-е місце).

У програмі шостого етапу в Антгольці - чоловічий та жіночий спринти, гонки переслідування, а також естафети.

Що відомо

  • Після етапу в Рупольдингу жіноча збірна України вперше в сезоні піднялася до топ-10 у заліку Кубка націй. Чоловіча збірна зберегла 11-ту сходинку.
  • В особистому загальному заліку Кубка світу найвище місце посідає Антон Дудченко, який наразі 34-ий у списку. Лідерка серед українських жінок – Юлія Джима, яка замикає топ-40.
  • На минулому етапі Джима стала єдиною з українців, хто відібралася до масстарту – біатлоністка посіла в гонці 21-ше місце. Натомість чоловіча збірна показала топрезультат сезону в естафеті: шосте місце. Саме в цій гонці на трасу після пропуску етапу в Поклюці повернулися лідери Антон Дудченко та Артем Прима, які мали проблеми зі здоров'ям.
Читайте також: Україна здобула першу медаль Універсіади-2023: "бронза" в одиночній змішаній естафеті з біатлону
На початок