"Біль, крик, відчай". Анестезіолог розповів про ситуацію в колективі інфекційної лікарні Харкова

"Біль, крик, відчай". Анестезіолог розповів про ситуацію в колективі інфекційної лікарні Харкова

"Біль, крик, відчай". Анестезіолог розповів про ситуацію в колективі інфекційної лікарні Харкова

Через велику кількість хворих і пацієнтів із підозрою на СOVID-19, відсутність необхідної кількості персоналу медики Харківської обласної інфекційної лікарні не можуть повноцінно виконувати професійні обов'язки.

Про це 25 травня журналістам розповів анестезіолог Володимир Корсунов, який консультує обласну інфекційну лікарню.

"Навантаження таке, що воно не дає можливості виконувати свої професійні обов’язки...", — сказав Корсунов.

"Навантаження вдвічі більше, але лікарів вдвічі більше не стало. Якщо раніше на вентиляції був 1 чи 2 хворих, зараз щодня кількість сягає восьми. Наприклад, у неділю з 10 хворих у відділенні інтенсивної терапії, 8 були на респіраторній підтримці: 4 на інвазивній, 4 на неінвазивній вентиляції. Для того, щоб доглядати цих пацієнтів, щоб виконувати всі призначення вчасно, щоб виконувати всі маніпуляції, необхідно мати принаймні втричі більше персоналу", — сказав Корсунов.

Він наводить приклад: у медзакладі нікому перевертати пацієнтів.

"Одним з методів, який допомагає відновити газообмін, є пронація, тобто перевернення хворої людини на живіт. Це є методом, який використовується у всьому світі. У нас нікому проводити пронацію, тому що повернути людину, яка має масу тіла понад 100 кг, а значна кількість хворих саме з ожирінням, треба мати навчаних 4 людини. Щоб перевернути 1 пацієнта", — пояснив він.

Як і раніше, він зазначає, що медичний персонал морально та фізично виснажений. Оскільки тривалий час проблеми лікарні не вирішуються, це могло стати одним з факторів захворюваності серед працівників медзакладу, вважає Корсунов.

"Під час консиліуму я поспілкувався з лікарями, я чув біль, крик, відчай. Вони абсолютно не встигають виконувати того, що є. Повірте, всі лікарі, всі, хто працюють, вони мають сумління, і вони відчувають себе дуже дискомфортно…", — розповідає анестезіолог.

"Перевтома і надмірне навантаження. Людина з часом втрачає контроль, і стає вже все одно, що буде, і треба бігти допомагати. А одягання-роздягання потребує часу. Звісно, що люди не встигають...", — каже він.

Щоб ситуація у медзакладі покращилася, необхідно виконати три основні умови, вважає Корсунов.

"Першочергово треба забезпечити лікарню достатньою кількістю працівників, це по-перше. По-друге, треба перевірити й жорстко контролювати виконання ними правил безпеки й використання засобів індивідуального захисту. Якщо цього не буде, то тут згорять всі лікарі й медсестри. По-третє, необхідно відкривати лікарні другої лінії. Як це було планом взагалі запропоновано. Тому що по плану було так: якщо лікарня заповнюється на 50 або 75%, надходження хворих до неї припиняється, а починають включати лікарні другої лінії. Але постає питання — чи вони готові до цього?" — сказав Корсунов.

Своє бачення у неділю, 24 травня, він описав голові обладміністрації Олексію Кучеру.

Що відомо

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди