В харківській інфекційній лікарні не вистачає седативних засобів — анестезіолог

В харківській інфекційній лікарні не вистачає седативних засобів — анестезіолог

В харківській інфекційній лікарні не вистачає седативних засобів — анестезіолог

Анестезіолог Володимир Корсунов повідомив, яких препаратів потребує обласна інфекційна лікарня.

"Я можу сказати, що не вистачає засобів для седації пацієнтів. Так по-простому: хвора людина з тяжким ураженням СOVID, яку переводять на штучну вентиляцію легенів, мусить бути повністю виключена, вона не має можливості дихати самостійно, тому що існує такий механізм самоушкодження легенів, якщо людина буде дихати під час штучної вентиляції самостійно. Для того, щоб цього не було, необхідні препарати для седації, міорелаксанти, які взагалі зникли з закупівель чогось у нас. Їх не можуть придбати", — сказав Корсунов.

"І необхідні наркотичні анальгетики, які також впливають на дихальний центр. І біль усунути, і взагалі, так би мовити, адаптувати хворого до машини штучної вентиляції", — додав він.

Також не вистачає препарату, що допомагає зупинити запалення та зменшує прояви дихальної недостатності.

Антибіотики, за інформацією Корсунова, є.

Анестезіолог каже, що лікарня не забезпечена на 100%.

"Я би сказав, що це невірно. Я би сказав, що в лікарні, яка стикається з такими хворими, мусить бути комп'ютерний томограф, але чи може директор його придбати? Я би сказав, що для таких хворих необхідно мати штучну нирку, але чи може її придбати директор за кошти лікарні?", — сказав він.

Що відомо

  • Харківська обласна інфекційна лікарня першою почала масово приймати пацієнтів з СOVID-19 та підозрами на СOVID-19. Вже за місяць інтенсивної роботи колектив повідомляв журналістів про складнощі — нестачу працівників і понаднормову працю.
  • 29 квітня Павло Нартов розповів про те, що у лікарні закінчуються лікарські засоби, про що поінформували обласний департамент.
  • 12 травня у Харківській ОДА повідомили, що призначена експертна перевірка лікарні.
  • 13 травня медпрацівники обласної інфекційної лікарні вчергове розповіли журналістам, що колектив виснажений, а працівників не вистачає. Захворів завідувач реанімаційного відділення. "Захворів! І будуть хворіти лікарі, на жаль, тому що ставлення до них з боку влади таке, як до рабів", — сказав тоді анестезіолог Володимир Корсунов.
  • 14 травня директор обласного департаменту Вадим Іванніков вперше з початку карантину вийшов до преси. Посилаючись на дані керівництва обласної інфекційної лікарні, заявив, що лікарня найкраще забезпечена і персоналом, і медикаментами.
  • 15 травня директор обласної інфекційної лікарні Павло Нартов, відповідаючи на скарги волонтерів, публічно визнав, що в якийсь момент лікарські засоби закінчились. Чому так сталося і чи винен в цьому департамент, він не сказав. Нартов також підтвердив, що колектив працює понаднормово.
  • 18 травня голова Харківської ОДА Олексій Кучер сказав, що Харківська ОДА миттєво реагувала на запити інфекційної лікарні, "а виявилося, що зараз пан Нартов, який є керівником інфекційної лікарні, говорить, що у нього чогось було недостатньо".
  • 19 травня директор Харківської обласної інфекційної лікарні Павло Нартов дав інтерв'ю медіа-групі "Об'єктив", в якому розповів, що Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації відомі проблеми інфекційної лікарні. Нартов сказав, що медпрацівники працюють за двох, а персоналу все одно не вистачає, хворіють медпрацівники.
  • Експертна перевірка тривала до 22 травня. Її результати голова Харківської ОДА пообіцяв озвучити 25-26 травня. "Я обов'язково буду приймати жорсткі кардинальні рішення з цього приводу", — сказав Кучер.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди