На смітник чи в котел: як утилізують ялинки в різних містах Миколаївщини

На смітник чи в котел: як утилізують ялинки в різних містах Миколаївщини

На смітник чи в котел: як утилізують ялинки в різних містах Миколаївщини
Ілюстративне фото: Суспільне Хмельницький

Після різдвяних та новорічних свят українці викидають придбані напередодні живі сосни та ялини. У містах та громадах Миколаївщини утилізують дерева в різний спосіб, здебільшого вивозять на звалища або переробляють на щепу для опалення комунальних установ.

Як місцева влада в містах Миколаївщини розв'язує питання утилізації ялинок, дізнавались кореспонденти Суспільного.

В Южноукраїнську, за словами начальниці дільниці санітарної очистки комунального підприємства "Житлово-експлуатаційного об'єднання" Ольги Ярмошевич, ялинки забирають зі сміттєвих майданчиків у дворах будинків. Звідти їх вивозять на місцеве сміттєзвалище.

"У 2022 році жителі сіл, що розташовані поруч, Іванівка, Костянтинівка та інших самі приїжджали і збирали ялинки для опалення власних осель. Станом на 16 січня ялинки тільки почали збирати. Утилізації на брикети не відбувається", — розповіла Ольга Ярмошевич.

У Вознесенську ялинки збирає комунальне підприємство "Теплосервіс". За допомогою спеціальної подрібнювальної техніки фахівці підприємства зі святкових дерев виготовляють щепу, якою потім опалюватимуть міську центральну лікарню. Там, а також у будівлях виконкому та музею імені Кібріка встановлені твердопаливні котли.

"Це робиться для того, щоб максимально ефективно використовувати теплові ресурси громади, не засмічувати міський полігон. На полігоні ялинки перегнивають, внаслідок чого відбувається утворення шкідливих газів, що спричиняють займання сміттєзвалища в літній час. Тому ми хочемо мінімізувати вивезення органічних відходів на міський полігон і максимально їх використовувати в комунальному господарстві", — розповіла секретарка Вознесенської міськради Вікторія Бальцер.

Для перероблення на щепу та опалення комунальних установ міста ялинки використовують і в Первомайську. Втім, у 2023 році ялинок відчутно менше, говорить начальник управління житлово-комунального господарства міськради Олександр Лисий.

"Не бачимо такої кількості ялинок у 2023 році, у порівнянні з тією, що була 2022 року, тому це питання не зовсім актуальне. Зазвичай збирали по місту і вивозили на комунальне підприємство, ялинки переробляли на щепу і використовували для опалення приміщень комунальних установ. Цього року так само будемо практикувати, але кількості тієї немає", — розповів посадовець.

Для Баштанки ж, за словами міського голови Олександра Берегового, питання утилізації ялинок станом на 16 січня взагалі неактуальне.

"У нас ялинок взагалі цього року немає, на вулиці ніхто не викидає. Для нашого міста це питання взагалі неактуальне наразі", — розповів Береговий.

Що відомо

  • У Миколаєві 2023 року централізованого збору новорічних дерев для потреб зоопарку, як це робили у 2022 році, не було. Ялинки зі сміттєвих майданчиків забирають працівники "Миколаївкомунтрансу" або місцевих адміністрацій.

Читайте також

Житло зазнало пошкоджень внаслідок обстрілів. Алгоритм дій для миколаївців

Миколаївські волонтерки-швачки виготовляють для ЗСУ теплий одяг та аксесуари

За тиждень у Миколаївській області народилися 66 дітей

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram.

На початок