Обережно бобри. На Київщині розчистили річку від життєдіяльності тварин

Обережно бобри. На Київщині розчистили річку від життєдіяльності тварин

Обережно бобри. На Київщині розчистили річку від життєдіяльності тварин
Фото: Pixabay

Комунальники у Київській області розчистили русло річки Росави після результатів життєдіяльності бобрів. Про це повідомляє пресслужба Кагарлицької міської ради.

"Очищено русло річки Росави, яку загатили бобри, щоб запобігти підтопленню погребів і городів мешканців прилеглої вулиці",— йдеться у повідомленні.

Зазначається, що також комунальники ліквідували технікою для землерийних робіт порив водогону по вул. Білоцерківській. Прибрали та вивезли зібране сміття на міське сміттєзвалище і прибирали рослинність на узбіччях  Ржищівської траси.

Що відомо про бобрів в Україні

Бобри — це гризуни, які полюбляють листяні породи: березу, осику, вербу. Науковці вимірюють усі дерева та кущі, які погризли тварини, а за розміром укусу визначають їхній вік. Облік проводиться за стандартною методикою — рахуються усі дерева та кущі, які бобри погризли. Діаметри вимірюються за допомогою штангенциркуля, лінійки. І за кількістю цих кущів та дерев розраховується кількість тварин у родині, яка займає ділянку

Бобри заселяють водойми. Зміни клімату впливають на болота й лісові озера. Коли тварини живуть у водоймі, вони риють канали, будують дамби і таким чином допомагають зберігати воду — кажуть екологи.

Щороку на Харківщині проводять облік бобрів. Рахувати тварин працівники парку НПП "Слобожанський" розпочали із 2020 року. У 2021-му науковці з'ясували, що близько чотирьох десятків бобрів живуть у парку. Популяція цих гризунів зменшується, у 2020 році їх було 60.

Наприкінці грудня 2022 року науковці з'ясували, що на території парку НПП "Слобожанський" низький рівень води, тому чисельність бобрів у болотах та озерах соснового лісу залишається на низькому рівні. Кількість бобрів тут вже три роки поспіль не перевищує 30 особин. У південній частині парку фактів розмноження бобрів не зафіксували. Половина ділянок зайнята бобрами-одинаками

Читайте також

Червоний клен і сакура — кияни обрали нові види дерев для Куренівського парку

Пересилали частини зброї. Службова собака Грета Київської митниці виявила порушників

У Дніпрі під завалами можуть бути понад 30 людей, Білорусь розпочала військові навчання з РФ. 327 день війни. Онлайн

На початок