У Хмельницькому відбувся фестиваль колядок

У Хмельницькому відбувся фестиваль колядок

Ексклюзивно
У Хмельницькому відбувся фестиваль колядок
Фото: Суспільне Хмельницький

Колядки Поділля та Київського Полісся співали на фестивалі "Дар" у Хмельницькому обласному художньому музеї. Про це розповіла організаторка фестивалю голова громадської організації "Відродження традицій Поділля" Ірина Телюх. За її словами, у дійстві взяли участь фольклорний гурт "Ладовиці" з міста Хмельницького та фольклорний гурт села Калинівка, Фастівського району Київської області.

Про те, яких колядок співали, та які враження вони склали на відвідувачів фестивалю, знають кореспонденти Суспільного.

Колядки Поділля та Київського Полісся співали на фестивалі "Дар" у Хмельницькому обласному художньому музеї. Етноспівак Олексій Заєць з Київщини каже, що зібрав у колектив місцевих жителів.

"Створив там колектив, до якого зібрав місцевих жінок. Вони почали виконувати свої місцеві пісні, які вони чули від своїх матерів, бабусь. Ви почуєте різні колядки: з Чорнобильщини та від місцевих (Макарівський і Васильківський райони)", — розповідає Олексій Заєць.

Колядки Поділля та Київського Полісся співали на фестивалі "Дар" у Хмельницькому обласному художньому музеї
Колядки Поділля та Київського Полісся співали на фестивалі "Дар" у Хмельницькому обласному художньому музеї. Фото: Суспільне Хмельницький

У найдавніших колядках величали господаря, господиню, розповідає Олексій Заєць.

"А в давнину були колядки величання, побажання, щоб дівчина вийшла заміж, мала гарну долю. У коляді до хлопця возвеличується його мужність, сила, військова звитяга", — каже художній керівник.

Перші колядки чула від матері та бабусі, говорить учасниця фольклорного гурту з села Калинівка, Київської області Любов Ковриженко.

"В дитинстві ми ходили колядувати, то батьки нам розказували. Бабуся там ходить, співає на Йордані, тиха вода стояла, а в тій воді — там пречиста свого сина купала", — розповідає Любов Ковриженко.

За словами організаторки фестивалю, голови громадської організації "Відродження традицій Поділля" Ірини Телюх, хмельницький гурт "Ладовиці" співають колядки, які зібрані у селах півдня Хмельниччини.

У дійстві взяли участь фольклорний гурт "Ладовиці" з міста Хмельницького та фольклорний гурт з Київщини
У дійстві взяли участь фольклорний гурт "Ладовиці" з міста Хмельницького та фольклорний гурт з Київщини. Фото: Суспільне Хмельницький

"Це Дністрова зона. Це села, райони, які від Дністра до Хмельницького. Переважно — Новоушицький район, Кам’янець-Подільський район, Дунаєвецький район, і Чемеровеччина є", — розповідає Ірина Телюх.

Відвідувач фестивалю Олександр Франко говорить, що автентичні колядки повертають його у дитинство.

"Вони показали мені колядки зовсім з іншої сторони. Абсолютно з автентичної. З тієї народної сторони. Ще тоді чув, як бабусі, жіночки співали. І от, приблизно, такий спів. На мою думку, це просто з глибини народу, абсолютно не перероблене, нічим не прикрашене, як називають "шароварщина". Тут якраз оті глибокі коріння", — каже Олександр Франко.

За словами Ірини Телюх, фестиваль "Дар" започаткований у 2015 році.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок