На Івано-Франківщині у грудні 2022 від отруєння чадним газом врятували 18 жителів області, одна людина загинула

На Івано-Франківщині у грудні 2022 від отруєння чадним газом врятували 18 жителів області, одна людина загинула

На Івано-Франківщині у грудні 2022 від отруєння чадним газом врятували 18 жителів області, одна людина загинула

На Івано-Франківщині упродовж грудня 2022 року від отруєння чадним газом медики врятували 18 жителів області, з них — п'ятьох дітей. Одна людина загинула. Про це на Facebook-сторінці обласного центру екстреної медичної допомоги повідомив генеральний директор установи Мирон Матейко.

"В опалювальний період кількість випадків отруєння чадним газом зростає. Так упродовж грудня наші бригади надали допомогу 18 прикарпатцям, з яких — п'ятеро дітей. Одна людина загинула", — повідомив Матейко.

За його словами, отруєння чадним газом виникає від неправильного використання генераторів, пічок та інших нагрівальних приладів. Основними симптомами отруєння є головний біль, нудота, прискорене дихання, слабкість, відчуття втоми, запаморочення та сплутаність свідомості.

Чадний газ не має кольору, запаху чи смаку, тому його неможливо ідентифікувати без спеціальних приладів. Він може бути смертельним для людини та негативно позначатися на організмі навіть у невеликих концентраціях, пише Матейко.

Аби уникнути отруєння чадним газом, потрібно дотримуватися наступних правил:

  • під час користування газовими приладами тримайте відчиненою кватирку чи встановлюйте вікно на провітрювання;
  • не використовуйте опалювальні прилади при відсутності тяги в димарі;
  • під час установки газової колонки, котла передбачте окремий димар для відведення продуктів згоряння;
  • якщо ви використовуєте тверде паливо, не зачиняйте витяжку до моменту повного згорання палива;
  • не користуйтеся газовими приладами при сильних поривах вітру, адже може утворитися зворотна тяга. Стежте за кольором полум’я на пальниках: він має бути синім або фіолетовим. Жовте полум’я — це ознака неповного згорання газу, тож необхідно відрегулювати подачу повітря в пальник;
  • не користуйтеся газовими приладами не за призначенням. Наприклад, не використовуйте газову плиту для обігріву приміщення;
  • експлуатуйте тільки справні газові прилади.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини й ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок