"Поліцейський офіцер громади": на Тернопільщині реалізовують новий проєкт

"Поліцейський офіцер громади": на Тернопільщині реалізовують новий проєкт

"Поліцейський офіцер громади": на Тернопільщині реалізовують новий проєкт
Фото: Нацполіція області

На Тернопільщині реалізовують проєкт "Поліцейський офіцер громади". За даними головного управління Національної поліції в області, він діє уже в Трибухівській і Тернопільській територіальних громадах. Незабаром запрацює у Білецькій та Байковецькій. Ще десять громад – на черзі.

Староста Кобзарівського старостинського округу Тернопільської міської територіальної громади Ольги Туткалюк розповіла в ефірі Українського радіо Тернопіль, що їхній офіцер громади обслуговує десять сіл.

"Раніше ми були в загальному переліку поліції, а тепер маємо свого офіцера громади. У селах, які він обслуговує, проживає майже три тисячі осіб. Поліцейський повинен постійно перебувати на своєму робочому місці та за потреби відразу виїжджати на виклик. Люди знають, що на їхній території є своя поліція, тому поводять себе трішки обережніше. Спочатку жителям було дивно, чому поліція щодня їздить вулицями, але їм роз’яснили, що поліцейські перебувають на своїй дільниці й будуть тут постійно".

Юрій Яржемський пройшов навчання і буде поліцейським офіцером Білецької територіальної громади.

"Ми пройшли відповідне навчання та конкурс. Тепер будемо надавати більш розширені послуги у сфері дотримання правил дорожнього руху. У нас зараз є службовий автомобіль – повнопривідний позашляховик, який територіальна громада купила спільно з Національною поліцією в області. Транспорт спеціально обладнали мигалками та радіостанцією, тому ми вже можемо притягувати водіїв-порушників до адміністративної відповідальності. Проводимо також профілактику з тими, хто за місцем свого проживання вчиняє домашнє насильство, виносимо їм приписи, притягуємо до відповідальності, направляємо матеріали до суду. Зараз у нас більше можливостей, тому що маємо в Плотичі поліцейську станцію. Це скорочує час реагування. Нас у громаді двоє, разом зі мною ще працює офіцер Віталій Шегера, який також пройшов відповідне навчання".

За словами начальника сектору взаємодії з громадами управління превентивної діяльності ГУ Національної поліції в Тернопільській області, майора поліції Дмитра Адамовича, головне завдання поліцейського офіцера громади – орієнтуватися у потребах місцевого населення, постійно контактувати з жителями, забезпечувати правопорядок, своєчасно запобігати правопорушенням. Долучитися до цього конкурсу можна на конкурсній основі.

"Насамперед, громада повинна мати фінансову можливість брати участь у конкурсі. Адже вона бере на себе обов’язок здійснювати фінансовий супровід – виділяти щомісяця кошти на потреби, закуповувати пальне, відкрити на території громади поліцейську станцію. Після цього ми підписуємо меморандум про співпрацю і розпочинаємо конкурс на вакантну посаду поліцейського громади. Учасники конкурсу мають заповнити анкету, яка є на сайті Національної поліції. Вимоги до кандидатів: вища освіта, півтора року стажу роботи в поліції, належний рівень фізичної підготовки та посвідчення водія. Далі кандидати проходять співбесіду, тестування й поліграф. На одну громаду може бути кілька кандидатів. За результатами рейтингу кандидат їде на навчання, яке триває два з половиною місяці. Отримують сертифікати про проходження спеціалізованих курсів і починають працювати", – розповів Дмитро Адамович в ефірі Українського радіо Тернопіль.

Читайте також

Цілодобовий відеоконтроль за затриманими та поліцейськими: у громаді на Тернопільщині запровадили нову систему

На початок