Скриню початку 20 століття експонують у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї. Цю річ можна побачити у відділі давньої історії, де відтворили інтер'єр селянської хати. Про це розповіла завідувачка сектора зберігання відділу фондів Галина Завіша.
За її словами, хто виготовив цю річ – невідомо.

"Скриня, яку ми експонуємо, за конструкцією нагадує великий прямокутний ящик з рівною кришкою, має вмонтований замок, який замикається на ключ. Дно плоске, є нижня висувна шухляда, на якій закріплено два кільця. Стоїть скриня на чотирьох фігурних ніжках. Зовнішня поверхня прикрашена поліхромним орнаментом: квіткові віночки у комбінації зображень птахів. Грані прикрашені фігурною бляхою. Невід’ємним оздобленням скрині є ковані ручки по боках, які полегшували транспортування".

Галина Завіша каже, цій скрині більше сотні років.

"Згідно із фондово-обліковою документацією, цю скриню подарували до збірки Подільського музею Товариства "Народна школа", який був відкритий 13 квітня 1913 року на вулиці Качали 2, а нині це бульвар Тараса Шевченка, де вона тоді експонувалася в одному із чотирьох залів".

Працівниця музею розповіла, що скриню зазвичай виготовляли з деревини явору, дубу, ялини, сосни та груші.

"Із 16 століття скриня виконувала подвійну роль у домі: як стіл, за яким щоденно збиралася вся сім'я, а також як місце для зберігання одягу та інтер’єрних тканин. У деяких районах Тернопільщини її використовували і як ліжко. Ця річ була окрасою житла, показником добробуту сім’ї, незмінним атрибутом весільного обряду, невід'ємним складником дівочого приданого. Її ставили навпроти дверей, перед лавою, інколи на покуті, під образами. Покривали скриню вишитим рушником або тканим рядном".

Ремісників-столярів, які виготовляли цей елемент меблів, називали скринниками, – каже Галина Завіша.
Що відомо
У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї також експонують скриню, яка датована початком XVIII століття. Це найдавніша скриня, яка зберігається в колекції музею.

Читайте також
- У музеї на Тернопільщині експонують стародавню скриню