У Тернополі на театральному майдані організували обласне свято календарно-обрядового фольклору "Нова радість стала". У ньому взяли участь художні колективи з усієї області. Народні майстри провели майстер-класи з виготовлення оберегів. Про це розповіла Суспільному керівниця міського управління культури і мистецтв Світлана Козелко.
За її словами, учасники колядували, робили дідухи, дегустували кутю та смакували різдвяними пампухами. Під час заходу також збирали гроші на придбання безпілотників для бійців 44 артилерійської бригади.

"Таке свято проводять 18 років поспіль. Його мета показати, що наші традиції неймовірно сильні. Це – наш культурний фронт. Ми хочемо засвідчити, що навіть війна не може змінити наші обряди. Дякуємо нашим воїнам, що дають можливість провести це дійство", – сказала Світлана Козелко.

З колядками виступили учасники лемківського народного хору Монастириського палацу культури.

"Підтримуємоетнос український, культуру лемківську. Доносимо до людей нашу культуру, зберігаємо традиції. Хочеться трошки розслабитися, подарувати людям веселість, радість зимових свят, колорит різдвяного дійства", – говорить учасник лемківського народного хору Монастириського палацу культури Василь Кет.

Студенти й викладачі Галицького фахового коледжу приготували для тернополян та гостей міста двісті літрів різдвяної куті, розповіла директорка закладу Марія Баб’юк.

"Кулінарна традиція всього українського народу на Різдво – кутя. Це наша страва, наш оберіг. Це те, без чого українець себе не уявляє українцем. З маком, медом, горішками, родзинками", – розповіла Марія Баб’юк.

Уперше за історію свята зимового обрядового фольклору в ньому взяли участь військовослужбовці Національної гвардії Тернополя. Вони виконали різдвяну колядку.

"Ми хотіли показати людям важливість самого духу українського народу і виразити цим підтримку нашим побратимам, які зараз перебувають на передовій та боронять нашу державу", – каже військовослужбовець Олексій.

Під час обласного зимового календарно-обрядового свята "Нова радість стала" вдалося зібрати 11 з половиною тисяч гривень. Ці кошти передали Благодійному фонду ''Покрова'' для придбання безпілотних станцій"Валькірія" АСУ-1. Вони необхідні для захисників 44 артилерійської бригади. Про це повідомили на сторінці Тернопільського обласного методичного центру народної творчості у соцмережі.
Читайте також
- Заводять до хати коня і засівають: на Тернопільщині провели обряд, якому понад 100 років