МЮ здобув перемогу у дербі над "Ман Сіті" після контраверсійного рішення судді: що сталося

AP Photos

VAR зарахував гол МЮ, хоча в одного з гравців був офсайд.

Дербі між "Манчестер Юнайтед" та "Манчестер Сіті" стало одним з центральних матчів 20-го туру АПЛ. Між командами була відстань у чотири очки (на користь команди Пепа Гвардіоли), однак МЮ мав можливість її скоротити до одного у разі перемоги.

"Ман Сіті" першим відкрив рахунок у матчі на 60-й хвилині, проте у підсумку його програв. На 78-й та 82-й хвилинах у складі МЮ відзначилися Бруну Фернандеш та Маркус Рашфорд, які встановили підсумковий рахунок 2:1.

Один з двох м'ячів "Манчестер Юнайтед" було забито після контраверсійного рішення судді. Арбітр Стюарт Атвелл спочатку скасував його через офсайд, однак після перегляду епізоду системою VAR рішення змінили на користь МЮ.

Відео матчу МЮ - "Ман Сіті"

Дивіться відео з 3:54 хвилини

Що саме сталося?

На 78-й хвилині зустрічі Каземіро віддав пас на хід. Попереду був форвард Маркус Рашфорд, який у момент передачі перебував у офсайді.

Момент передачі Каземіро. М'яч по траекторії направлений на Маркуса Рашфорда, який перебуває в офсайді. Скріншот з трансляції

Рашфорд спочатку рухався за м'ячем попри перебування в офсайді. Однак до нього так і не добіг, внаслідок чого передачу від Каземіро отримав інший гравець МЮ - Бруну Фернандеш, який в офсайді не знаходився.

Рашфорд поруч з м'ячем, але його не чіпає. До м'яча набігає Бруну Фернандеш
Рашфорд поруч з м'ячем, але його не чіпає. До м'яча набігає Бруну Фернандеш. Скріншот з трансляції

Фернандеш у підсумку першим опинився на м'ячі і переграв голкіпера "Ман Сіті" Едерсона. Однак після гри представники "Манчестер Сіті" не погодилися з таким рішенням арбітра, вважаючи, що він мав фіксувати офсайд у Рашфорда.

Чи мав арбітр право зарахувати перший гол МЮ?

У момент передачі Каземіро на Бруну Фернандеша Рашфорд мав доторкнутися до м'яча або ж завадити зіграти у нього гравцеві "Ман Сіті". У такому разі арбітр мав повне право зафіксувати положення поза грою.

Однак Рашфорд, що було і зафіксовано VAR, не чіпав м'яча у момент передачі Каземіро. Відповідно до правил футболу, попри перебування форварда МЮ в офсайді, його не було зафіксовано саме тому, що взаємодії Рашфорда з м'ячем або суперником не відбулося.

У "Ман Сіті", незважаючи на трактування офсайдного правила, залишилися незадоволені рішенням арбітра. І вважають, що положення поза грою все одно мали фіксувати через активну залученість Рашфорда в епізод.

"Маркус Рашфорд в офсайді, Бруну Фернандеш - ні. Рашфорд відволік нашого голкіпера та центральних захисників. Якось так. Ми знаємо, де ми граємо. Арбітрам важко на таких стадіонах", - сказав після гри головний тренер "Ман Сіті" Пеп Гвардіола.

Тренер МЮ Ерік тег Гаг визнав, що йому теж було б неприємно пропускати подібні голи. Однак він не бачить, чому саме його мали б скасовувати.

"Я був би не дуже щасливий, якби моя команда пропустила такий гол. Ви бачили реакцію від іншої команди. Але я бачу й інший бік ситуації також. Правила, момент, який спантеличив лінію захисту суперника. Правила кажуть, що Маркус не торкався м'яча. Бруну вибіг з-за спини, але я це бачу з іншого боку".

• Дев'ята поспіль перемога МЮ в усіх турнірах. Востаннє команда втрачала очки 6 листопада 2022 року - поразка від "Астон Вілли" (1:3).
  • МЮ вперше переміг "Ман Сіті" на домашній арені вперше з березня 2020 року. У цей період "Червоні дияволи" одного разу зіграли внічию і ще два програли.
  • МЮ скоротив відставання від "Ман Сіті" до одного очка (38 проти 39) після 18 матчів, і займає третю позицію в АПЛ.
  • Наступний матч "Манчестер Юнайтед" зіграє проти "Крістал Пелас" 18 січня в АПЛ.