Вашингтон попереджає Китай про санкції в разі обмеження автономії Гонконгу

Вашингтон попереджає Китай про санкції в разі обмеження автономії Гонконгу

Вашингтон попереджає Китай про санкції в разі обмеження автономії Гонконгу
AP

Радник президента США Дональда Трампа з питань безпеки Роберт О’Браєн заявив, що Сполучені Штати можуть запровадити санкції проти Китаю, якщо Пекін вдасться до обмеження автономії Гонконгу. Про це радник говорив в ефірі NBC.

"Схоже, з цим законом про національну безпеку вони планують фактично захопити Гонконг, і, якщо вони це зроблять... Секретар Помпео, скоріш за все, не зможе засвідчити, що Гонконг зберігає високу ступінь автономії. Якщо це станеться, проти Гонконгу та Китаю будуть запроваджені санкції", – сказав радник Трампа.

О'Браєн додав, що "важко зрозуміти, як Гонконг міг би залишатися азіатським фінансовим центром, якщо Китай захопить владу". На його думку, глобальні корпорації не мали б підстав залишатися у Гонконгу.

"Одна з причин, через яку вони (глобальні корпорації – ред.) приїхали в Гонконг, полягає в тому, що існувала правова держава, була система вільного підприємництва, була капіталістична система, були демократія і вибори в місцеві законодавчі органи", – сказав О'Браєн. Він додав, що "якщо всі ці речі зникнуть, я не впевнений, що фінансове співтовариство може залишитися там".

Що відомо

  • 24 травня у Гонконгу поліція застосувала сльозогінний газ і перцеві балончики до людей, які протестують проти плану Пекіна нав'язати Гонконгу свій закон про національну безпеку.
  • У четвер Пекін запропонував своє законодавство в області безпеки для Гонконгу. У ньому йдеться про право Китаю застосовувати національні закони на території Гонконгу. Також він забороняє втручання в справи Гонконгу зарубіжних і зовнішніх сил. Це викликало хвилювання на фінансових ринках і критику з боку іноземних урядів, міжнародних правозахисних груп.
  • Пекін хоче створити урядові розвідувальні органи Китаю у Гонконгу в обхід законотворчого органу Гонконгу – Законодавчої ради.
  • Масові акції протесту тривають у Гонконгу з березня 2019 року. Першою вимогою було скасувати поправку до закону, яка б дозволила екстрадувати людей з Гонконгу до материкового Китаю. Поправку скасували, однак протести продовжилися.
  • Гонконг є особливим адміністративним районом Китаю. 1984 року Лондон передав його Китаю з умовою зберегти економічну незалежність та капіталістичний устрій Гонконгу. 1997 році Китай отримав суверенітет над Гонконгом, відтоді вони існують за формулою "одна країна — дві системи". Дія суверенітету спливає у 2047 році.

На початок