"У Соледарі людей, які помирають, хоронять біля будинків", - жителька Соледару, яка оселилися на Хмельниччині

"У Соледарі людей, які помирають, хоронять біля будинків", - жителька Соледару, яка оселилися на Хмельниччині

Ексклюзивно
"У Соледарі людей, які помирають, хоронять біля будинків", - жителька Соледару, яка оселилися на Хмельниччині
Фото: Суспільне Хмельницький

Вісім місяців тому сім’я Олени Серби із Соледару переїхала на Хмельниччині втікаючи від війни. Жінка розповідає, до Нового року спілкувалася із рідними та друзями, які залишилися у місті. Але після 31 грудня вони перестали виходити на зв’язок. Все своє життя жінка прожила в Соледарі та мріє повернутися туди назад, навіть у знищене житло.

Свою історію Олена розповіла кореспондентам Суспільного.

"Поряд зі спелеосанаторієм ми проживали й поїхали наступного дня після того, як ракета перебила навпіл це приміщення. У нас вилетіли вікна, двері, перед цим теж було потрапляння біля нашого будинку. В сусідній під’їзд біля підвалу", — розповідає жителька Соледару Олена Серба.

Олена Серба переїхала із Соледару Донецької області на Хмельниччину, через два місяці після повномасштабного вторгнення Росії. Після того, як російська ракета впала біля її будинку.

"Нічого не вціліло. Всі будинки розбиті, лікарні немає. Школа, кажуть постраждала, але не сильно. Білокам’янку стерли. Там всі будинки згоріли повністю, одні коробки. Це наш Соледар. Як сказати, як місто й село. А там місто - і передмістя", — каже жінка.

Про життя до повномасштабного вторгнення Росії жінка розповідає.

Жителі Соледару в більшості працювали на соляних шахтах
Жителі Соледару в більшості працювали на соляних шахтах. Фото: ДонОда

"Я працювала в газовій службі до декрету, а мама все життя – в "Артемсолі". Там працювало дуже багато людей, практично – всі. Мама моя працювала на шахті "Гігант". Дружно жили. У нас там дуже гарно, хоч маленьке місто, але дуже гарне. Зараз там нічого немає цілого, жодної споруди", — розповідає Олена Серба.

Олена Серба каже, про рідне місто усі ці місяці дізнавалася від друзів, яких, за її словами, там залишилося багато. Зв’язок з ними обірвався вкінці грудня.

"Там зараз жах, там зараз багато людей, які помирають, їх хоронять біля будинків. Там немає ні світла, ні води. Газ відімкнули вже давно. Вони ставили генератори по підвалах. Там є пункти обігріву, крім того, що вони у підвалах. – є, але неможливо до них дійти, бо ведуться вуличні бої. Може десь зачепити", — каже жителька Соледару.

Соледар майже повністю розбитий росіянами
Соледар майже повністю розбитий росіянами. Фото: Суспільне

Як жили до евакуації з Соледару Олена Серба розповідає.

"У самому підвалі. Ми теж там п`ять днів прожили, з дітьми. Поки у мене менша донька не почала втікати з підвалу. Нас чоловік розбудив, каже, що в годині четвертій буде обстріл. Ми вже знали, що, приблизно, в четвертій — п`ятій ранку. Ми прокинулися в третій. А на початку четвертої, ми не встигли вибігти, нас накрило вибуховою хвилею. Ми під цією хвилею вибігали з дітьми. Ми їх накрили покривалами, закривали собою, бо сипалися і скло, і балки, і палки.

Олена Серба каже, мріє повернутися в рідний дім, навіть якщо він зруйнований.

Читайте також

  • З Сєверодонецька вивіз все, що встиг, у Хмельницький: історія власника кав'ярень
  • На Хмельниччині переселенці вирощують печериці в хостелі
  • Хмельниччина як тиловий регіон є сприятливою для ведення бізнесу - економіст

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок