На Полтавщині за рік усиновили майже 40 дітей: як це можна зробити

На Полтавщині за рік усиновили майже 40 дітей: як це можна зробити

На Полтавщині за рік усиновили майже 40 дітей: як це можна зробити
Суспільне Полтава

За 2022-й рік у Полтавській області усиновили 38 дітей-сиріт. Це на 7 більше, ніж 2021-го. Про це Суспільному розповіла начальниця служби у справах дітей Полтавської ОВА Ірина Фоменко.

Загалом у регіоні є 1990 дітей, які позбавлені батьківського піклування. Із них можуть бути усиновленими 450.

"Інших дітей можна взяти під опіку, піклування, у прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу. Це дітки, у яких юридично не розірвані зв'язки з батьками, наприклад, батьки тяжко хворі, у розшуку, без позбавлення батьківських прав", – говорить Ірина Фоменко.

За словами Ірини Фоменко, за рік на Полтавщині усиновили дітей переважно жителі регіону. Але зробити це можуть, зокрема, і люди з інших областей.

"Чинним законодавством передбачено їхнє (жителів Полтавщини – ред.) першочергове право на усиновлення дітей із регіону. Якщо ж серед полтавців не знайшлося таких громадян, то з інформацією про дітей, які можуть бути усиновлені, можна ознайомлювати і мешканців інших областей України".

Від початку повномасштабної війни були внесені зміни щодо процедури усиновлення. Тепер дитину-сироту можна влаштувати у прийомну родину лише на території України, де не ведуться бойові дії, говорить Ірина Фоменко. Від початку воєнного стану жителі інших країн не мають права на усиновлення чи опіку українських дітей.

"Якщо всі документи відповідають вимогам чинного законодавства, такі громадяни направляються на спеціальне навчання з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. За результатами надається певна довідка, після чого громадяни можуть бути поставлені в службі у справах дітей на облік кандидатів в усиновлювачі".

Консультацію з усиновлення також можна отримати через портал «Дія».

"Через портал «Дія» можна подати заявку на статус кандидата в усиновлювачі. Для цього необхідно завантажити онлайн-документи, зокрема, довідку про стан здоров’я, довідку про відсутність судимості".

Як розповіла начальниця служби у справах дітей Полтавської ОВА Ірина Фоменко, в області збільшилася кількість жителів, які хочуть усиновити дітей. Станом на 31 грдуня 2022-го року на обліку кандидатів в усиновлювачі перебувало 59 людей.

Що відомо

  • Консультацію та інформацію про дітей, яких можна взяти в родину, можна отримати у службі у справах дітей ОВА за телефоном – (0532) 502 727.
  • Із переліком документів, які треба мати при собі для подачі заяви на усиновлення дитини можна ознайомитися за посиланням.
  • В Україні діє загальнонаціональний проєкт «Дитина не сама». У Telegram створено чат-бот, де можна залишити заяву щодо тимчасового прихистку дитини, яка залишилася без піклування батьків або законних представників.
На початок