У Житомирській єпархії спростували інформацію СБУ щодо затримання прислужника Покровського монастиря

У Житомирській єпархії спростували інформацію СБУ щодо затримання прислужника Покровського монастиря

У Житомирській єпархії спростували інформацію СБУ щодо затримання прислужника Покровського монастиря
Ілюстративне фото: УНІАН

У Житомирській єпархії Української православної церкви спростували інформацію СБУ щодо затримання прислужника Спасо-Покровського жіночого монастиря. Про це повідомив на своєму сайті Синодальний інформаційно-просвітницький відділ Української православної церкви.

11 січня 2023 року на офіційному сайті Служби Безпеки України, а також на сторінках у соціальних мережах з’явилася інформація про те, що працівники СБУ викрили прислужника монастиря московського патріархату, який закликав знищувати українців. На сайті СБУ вказали на те, що це прислужник Спасо-Покровського жіночого монастиря місцевої єпархії УПЦ (МП).

"Житомирська єпархія Української православної церкви офіційно повідомляє, що особа, про яку йдеться у повідомленні СБУ, ніякого відношення до Спасо-Покровського жіночого монастиря Житомирської єпархії не має, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ", – йдеться у повідомленні.

Там також повідомили, що це підтверджують і у самому монастирі.

"Устав обителі, яка згідно зі своїм устроєм є жіночою, передбачає проживання в ній лише сестер-насельниць і не дозволяє утримувати чоловіків. Духівник обителі у селі Вільха на Житомирщині схіархимандрит Амфілохій разом із сестрами зробив заяву, у якій підкреслив, що чоловік, про якого заявили в СБУ, не є послушником (прислужником) монастиря. Він потрапив до обителі відразу після початку повномасштабного вторгнення РФ, як і багато інших переселенців, які приїхали зі столиці у той період. За його словами, те, що у діяльності цього чоловіка винен монастир – "великий наклеп і брехня", – інформують у єпархії.

Священнослужитель повідомив, що ніхто з представників СБУ не звертався ані в монастир, ані до єпархіального управління із запитом, щоб уточнити, чи, дійсно, затриманий ними має безпосереднє відношення до обителі і є її послушником.

Окрім того, за інформацією духівника Покровського монастиря, цей хлопець є людиною з інвалідністю і має психічні розлади.

"У нього є і психічні, і фізіологічні проблеми. Але про це ніхто не написав", — сказав духівник Покровського монастиря.

В єпархіальній пресслужбі також повідомили, що ігуменя та сестри Спасо-Покровського жіночого монастиря щодня підносять молитви за мир та спокій в Україні, моляться за наших захисників та всіляко допомагають тим, хто постраждав від війни.

Що відомо

  • На Житомирщині Служба безпеки викрила прислужника монастиря московського патріархату, який закликав знищувати українців.

Читайте також

  • Другого грудня 2022 року співробітники Служби Безпеки України провели безпекові заходи на трьох об'єктах Української православної церкви у Житомирі та Житомирському районі: у Свято-Анастасіївському жіночому монастирі та двох скитах, де виявили заборонену літературу та людей, які перебувають на зв'язку з громадянами Росії.
  • Восьмого грудня на Житомирщині фахівці СБУ спільно з представниками Нацполіції та Нацгвардії продовжили перевіряти монастирі УПЦ Московського патріархату. Цього разу перевірки проводили в монастирях Коростенського району.
  • У Службі безпеки Україні завершили низку обшуків у храмах УПЦ Московського патріархату Херсонській, Черкаській, Житомирській та Волинській областях. За результатами обшуків знайшли російські паспорти, "перепустки федеральних радників РФ" та прапор "Новоросії".
  • "Треба дотримуватись Конституції України" – керівник Житомирської єпархії УПЦ про безпекові заходи СБУ.

Підписуйтеся, читайте, дивіться головні новини Житомирщини на наших платформах:

Telegram | Instagram | Viber | Facebook | YouTube

На початок