В Алчевську почали нову хвилю мобілізації чоловіків, а в інших містах Луганщини госпіталі переповнені пораненими

В Алчевську почали нову хвилю мобілізації чоловіків, а в інших містах Луганщини госпіталі переповнені пораненими

В Алчевську почали нову хвилю мобілізації чоловіків, а в інших містах Луганщини госпіталі переповнені пораненими
. Солдати РФ, які були мобілізовані. Фото: AP

В окупованому з 2014 року Алчевську Луганської області з 9 січня розпочалася чергова хвиля мобілізації.

Про це повідомили в Луганській ОВА.

"Для поповнення втрат в живій силі росіяни не припиняють мобілізацію чоловічого населення на тимчасово окупованій території", — зауважили в адміністрації.

Як розповів начальник Луганської ОВА Сергій Гайдай на пресбрифінгу, мобілізація на тимчасово окупованій території Луганської області розпочалася ще до 24 лютого й продовжилася вже на окупованій після 24 лютого території під патріотичними гаслами, що російська армія звільнить всі території, дійде до Києва, якщо не до Львова, що руський мир — це чудово. Але ця стадія пройшла й почалася стадія фінансової мотивації, коли людям казала, що треба йти в армію, аби заробити величезні кошти.

"Потім ми бачили стадію, коли обманом вже набирали війська. Були оголошення, наприклад, комунальне підприємство потребує водіїв з великою зарплатою. Люди оформлювали документи, наступного дня їм приносили повістку та забирали до окупаційних військ. Кожний автомобіль зупиняють на блокпостах, і якщо там є чоловік, то йому можуть вручити повістку", — розповів Сергій Гайдай.

Також в ОВА повідомили, що госпіталі в окупованих з 2022 року Білокуракиному, Старобільську та Новоайдарі переповнені вщент пораненими, як і в Довжанську. В останньому через брак ліжок звільнили пологове відділення для потреб поранених російських військових. Навколишні санаторії вже теж зайняті.

Що відомо про ситуацію на Луганщині

  • На Луганщині у районі Стельмахівки та Кремінної армія РФ продовжує вести контрнаступальні дії.
  • Теоретично можливий підрив росіянами водосховища у Сватовому на Луганщині, але це не буде проблемою для ЗСУ.
  • Днями вибухотехніки поліції Луганщини обстежили село Невське Луганської області та виявили боєприпаси та інші вибухонебезпечні предмети російських військовослужбовців.
  • Передислоковані на Донбас і південь України російські командири намагаються використовувати повітряно-десантні війська (ВДВ) більш відповідно до їхньої ролі як елітних сил швидкого реагування.
  • Актову залу обласної лікарні в окупованому 3 2014 року Луганську переоблаштували під шпиталь, де надають медичну допомогу пораненим російським армійцям.
  • Є інформація, від людей, що повернулись з катівень у Старобільському районі на Луганщині, розповідають, що навіть "у фільмах не бачили таких звірств", які чинять російські військові та "вагнерівці" відносно місцевих.
  • "Окупанти більше бояться нашого контрнаступу": військові — про ситуацію на межі Харківщини та Луганщини.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок