Харківські реставратори консервують плафон Уварова — полотно XIX століття, яке після березневих обстрілів міста опинилося в калюжі.
Фахівці розтягнули його, щоб вирівняти, та укріплюють фарбу, говорить художник-реставратор Максим Кілочко. За його словами, роботи тривають місяць.
"По-перше, укріплення шару фарби полотна. По-друге, оброблення антисептичними засобами полотна, щоб не руйнувалося бактеріями. Якби ще трохи часу пройшло, то картина просто загинула б. Полотно дуже крихке, а тому якщо його намотувати на вал, воно не виживе. Тому вирішили, що найкращий варіант — це натяжка на реставраційний підрамник", — каже Кілочко.

Архітекторка-реставраторка Катерина Кублицька розповідає, що фінансування проєкту шукали довго.
"Фінансування шукали багато де, до багатьох донорів зверталися. Але в нас фактор, що ускладнює — це прифронтове місто, яке постійно під ворожими обстрілам. І проводити тут роботи більшість фондів не береться", — пояснює Катерина Кублицька.

Скільки триватимуть консерваційні роботи, Максим сказати не може — чекають, поки розтягнеться та вирівняється полотно.
Що відомо
- Харківський художник Микола Уваров написав картину для купецького маєтку на вулиці Благовіщенській — плафон був фрагментом стелі. Будівля зазнала руйнувань під час обстрілу, а полотно впало зі стелі в калюжу.