Парламент визначив порядок проходження військової служби іноземцями. Що змінилось

Парламент визначив порядок проходження військової служби іноземцями. Що змінилось

Парламент визначив порядок проходження військової служби іноземцями. Що змінилось
Військовослубовець Національної гвардії України, ілюстративне фото: УНІАН

Сьогодні 12 січня Верховна Рада України ухвалила в цілому Законопроєкт №8098 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку проходження військової служби за контрактом іноземцями та особами без громадянства у Збройних Силах України та інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях.

Як повідомив народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, "за" проголосував 321 депутат.

Гончаренко зазначив, що у попередніх редакціях законопроєкту вказувалися лише ті підрозділи, які підпорядковуються ЗСУ, але не були включені підрозділи, що утворилися при Нацгвардії України: до таких належить, наприклад, полк "Азов".

"У зв'язку з цим військовослужбовці-іноземні громадяни, які проходять службу, зокрема, в полку "Азов", не мали змоги легально перебувати на території України і в майбутньому не могли отримати українське громадянство. Тепер ці помилки виправлені", — наголосив нардеп.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту, до категорії військовослужбовців прирівнюються іноземці та особи без громадянства, які відповідно до закону проходять військову службу у Збройних Силах України та інших військових формуваннях.

Крім того, військові, які проходять службу у підрозділах, що утворилися при Нацгвардії України, відтепер мають підпадати під квоту імміграції, встановлену Кабінетом міністрів України.

Читайте також

У лавах ЗСУ Україну захищають бійці з 55 країн світу — речник Інтернаціонального легіону

Як іноземцям доєднатися до оборони України. Пояснює Офіс президента

Дивіться також: Військові іноземного легіону — хто вони. СУСПІЛЬНЕ | ЛЮДИ
На початок