Триста двадцять третій день війни. Хроніка подій в Одеській області

Триста двадцять третій день війни. Хроніка подій в Одеській області

Триста двадцять третій день війни. Хроніка подій в Одеській області
Українські військові. Фото: Генштаб ЗСУ

Ніч з 11 на 12 січня в Одесі та області минула без сигналів повітряної тривоги. Про події регіону читайте у хроніці Суспільного.

На Одещині прощатимуться із загиблим військовим

12 січня відбудеться прощальна церемонія із загиблим на фронті військовим Олександром Лук'янчуком. Про це повідомила голова Доброславської громади Людмила Прокопечко.

37-річний військовий був жителем села Старі Шомполи.

Церемонія прощання в вигляді "коридору пошани" буде о 10:00 у селі Старі Шомполи. Поховання відбудеться 12 січня об 11:00 за адресою Виноградна, 14.

Триста двадцять третій день війни. Хроніка подій в Одеській області
Олександр Лук'янчук. Фото: Людмила Прокопечко

В Одеській області понад 137 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців: статистика за районами

Станом на 28 грудня 2022 року в Одеській області зафіксували 137 165 офіційно зареєстрованих переселенців, однак їх кількість поступово може зростати. Найбільше людей переїхали після звільнення Херсона. Про це 12 січня під час брифінгу в Media Center Ukraine — Odesa повідомив голова Координаційного гуманітарного штабу Одеської області Олексій Чорний.

З 1 квітня в Одеській області фіксували 65, 811 тисяч офіційно зареєстрованих переселенців, а вже в грудні — 137 165, з яких близько 30% складають діти (39 330) та 5% людей з інвалідністю (5 058):

  • Одеський район — 90 941 людина, в місті Одесі — 59 466
  • Ізмаїльський район — 14 107, в місті Ізмаїл — 7 146
  • Подільський район — 10 676
  • Болградський район — 8 253
  • Білгород-Дністровський район — 5 894
  • Березівський район — 4 964
  • Роздільнянський — 2 330

"Сплеск переселенців ми фіксували після 11 листопада після звільнення Херсона. До нас почали приїжджати в якості добровільної евакуації жителі Херсонської області, залишатися та реєструватись. Понад 15 тисяч людей буквально за півтора місяця зареєструвались в нашій області. І цей процес триває. Зі звільненням наступних територій, особливо на півдні, більшість цих людей, які знаходяться там, будуть приїжджати й залишатись в нашій області, оскільки вона не так постраждала від бойових дій, як Миколаївська", — розповів голова.

За словами Олексія Чорного, кількість переселенців на Одещині не є найбільшою порівняно з іншими областями, однак для Одеської області ця цифра є великою через те, що колективних місць для проживання такої кількості людей недостатньо. Бази відпочинку та готелі не підходять для переселенців через те, що більшість з них може працювати влітку та в них немає систем опалення.

ППО збила російський безпілотник, який летів до Одещини

Вночі 11 січня засобами протиповітряної оборони на підльоті до Одещини збили російський безпілотник. Про це повідомили в Повітряному командуванні "Південь".

Безпілотник збили над Чорним морем.

У повідомлені також зазначили, що російські війська продовжують проводити повітряну розвідку півдня країни, використовуючи безпілотні літальні апарати оперативно-тактичного рівня.

Також того ППО знищила над морем безпілотник, який опівдні 11 січня спрямували по Одещині.

На початок