Для жінок, які втратили роботу: у Рівному проведуть безкоштовні курси проєкту "SoFIA”. Кого там чекають

Для жінок, які втратили роботу: у Рівному проведуть безкоштовні курси проєкту "SoFIA”. Кого там чекають

Для жінок, які втратили роботу: у Рівному проведуть безкоштовні курси проєкту "SoFIA”. Кого там чекають
Під час презентації проєкту 10 січня захід відвідали понад 50 жінок, більшість із них переселенки/Фото: Олександр Харват

У Рівному проведуть безкоштовні курси для переселенок та місцевих жінок, які через війну втратили роботу, але мають бажання опанувати новий фах. Проєкт має назву "SoFIA — Школа Жіночої взаємоДії". Як розповіла Суспільному керівниця ГО "Асоціація жінок України "Дія-Рівне", що впроваджує проєкт на Рівненщині, для учасниць є певні критерії відбору, а ініціативу підтримали посольство Великобританії та низка громадських об’єднань.

"SoFIA” сформована із фрази “School of Female InterAction". Проєкт спрямований на те, щоб допомогти 15 жінкам, які проживають у Рівному, підвищити свою кваліфікацію.

“Це жінки, які втратили роботу через війну, які раніше працювали у сфері освіти або з молоддю, які мають тренерський досвід. Ці жінки повинні хотіти навчитися інструментам, як бути тренеркою з фінансової грамотності та проводити фінансові ігри”, — розповіла Ольга Горкавчук.

Для жінок, які втратили роботу: у Рівному проведуть безкоштовні курси "SoFIA”. Що це таке
Ольга Горкавчук під час презентації проєкту 10 січня. Фото: Олександр Харват

Навчання буде безкоштовним і передбачає кілька етапів.

“На першому ми розберемося з власними фінансами, навчимося тренінговим інструментам у сфері фінансової грамотності і опануємо кілька ігротехнологій. На другому етапі ми будемо працювати з дітьми віком 11-16 років. Ці жінки після завершення участі в проєкті зможуть створити собі місце самозайнятості, або включитися до роботи в якомусь центрі розвитку. Зараз популярно працювати з молоддю у сфері фінансової грамотності”, — пояснила Ольга Горкавчук.

Читайте також: Які вакансії найчастіше пропонують на Рівненщині. Дані центру зайнятості

Фінансові ігри — це фінансова освіта, уточнила вона, і вона має бути передбачена у шкільній програмі. Відповідні кроки Міносвіти почало робити з 2019 року.

“Це важливі навички, які потрібно надати дітям з молодшого віку. Це про вміння розпоряджатися фінансовим ресурсом, це про розуміння того, що і звідки береться та куди дівається, можливість на віртуальних грошах потренуватися, що буває з реальними грошима. Ми готуємо дітей до дорослого життя”, — зазначила керівниця ГО "Асоціація жінок України "Дія-Рівне".

За її словами, організатори відберуть 15 жінок, які підходять за відповідними навичками. Перевагу надаватимуть тим, хто має досвід роботи в галузі формальної чи неформальної освіти та тренерства.

“Це не повноцінна програма, де ми вчимо з нуля тренерів, це програма, на якій ми даємо додаткові кваліфікації”, — пояснила Ольга Горкавчук.

Реєстрація триває до кінця четверга, 12 січня. Перша навчальна сесія відбудеться 15 січня.

Що відомо

  • За даними в реєстраційній формі проєкту, його підтримали посольство Великобританії в Україні в рамках проєкту "Підтримка жінок, миру та безпеки в Україні”, який релізує ГС “Центр економічного відновлення”, ГО “Ла Страда – Україна”, ВГО “Поруч” та Інститут конструктивної журналістики та нових медіа.

Читайте також

  • У Рівному бракує водіїв автобусів і влада оголосила про набір охочих. Чому так сталось
  • Особливості спілкування з військовими: у Рівному влаштують зустріч психолога з рідними бійців
  • На шоломи, бронежилети та тепловізори: вуличний музикант з Рівного зібрав понад пів мільйона для ЗСУ

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок