На Кіровоградщині діють аварійні відключення електроенергії

На Кіровоградщині діють аварійні відключення електроенергії

На Кіровоградщині діють аварійні відключення електроенергії
Суспільне Кропивницький

У Кіровоградській області 11 січня з 7:30 електроенергію відключають аварійно. Про це Суспільному розповіла речниця компанії "Кіровоградобленерго" Олена Данильченко.

"В області діє графік відключення №2. Це означає, що дві години є електрика, дві немає", - сказала Олена Данильченко.

Аварійні відключення необхідні, щоб уникнути перевантаження мереж та виконуються за розпорядженням "Укренерго". Цей графік запроваджується в екстреному порядку, тому попередньо оприлюднити його не можливо.

Оперативна інформація. У "Кіровоградобленерго" створили окремі Telegram-канали для кожного району.

Зміна графіку пов’язана з похолоданням та збільшенням навантаження на енергосистему.

Через низьку температуру зросло споживання електроенергії по всій Україні, а також через роботу промисловості та бізнесу, що є звичним для робочого дня, повідомили в Укренерго. Внаслідок цього зріс дефіцит потужності, у тому числі й в нічні години. Також в окремих регіонах через вітер є пошкодження у мережах операторів системи розподілу, ведуться ремонтні роботи.

Для забезпечення балансу в енергосистемі до областей доведені ліміти споживання, які діють упродовж всієї доби – з 00:00 до 24:00. У багатьох областях ліміти вже перевищені, тому для збереження стабільної роботи енергосистеми застосовуються аварійні відключення.

Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію росіянами низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б повною мірою покрити потребу в електроенергії.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок