На Вінниччині судитимуть митрополита УПЦ

На Вінниччині судитимуть митрополита УПЦ

На Вінниччині судитимуть митрополита УПЦ
Фото: СБУ

Митрополит Вінницької єпархії УПЦ в єдності з Московським патріархатом, який публічно виправдовував російську збройну агресію проти України, постане перед судом. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі, повідомляють в СБУ Вінницької області.

За матеріалами слідства, митрополит поширював серед вірян пропагандистські листівки, в яких закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України. А також на одному із сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів.

На Вінниччині судитимуть митрополита УПЦ
Фото: СБУ

Під час обшуків за місцем його проживання та у релігійних спорудах правоохоронці знайшли агітаційні листівки та літературу, комп’ютерну техніку й мобільні телефони із доказами.

Дії митрополита кваліфікували за чотирма статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
  • ч. 1 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
  • ​ч. 2 ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);
  • ​ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників).

Читайте також

  • "Займалися" перевезеннями сільгосппродукції: на Вінниччині вʼязні колонії організували шахрайську схему
  • Приїздять люди із всієї України: подружжя медиків із Миколаєва приймає пацієнтів на Вінниччині

На початок