Компенсація наслідків ракетних ударів: як отримати у Хмельницькому

Компенсація наслідків ракетних ударів: як отримати у Хмельницькому

Компенсація наслідків ракетних ударів: як отримати у Хмельницькому
Суспільне Хмельницький

30 заяв на обстеження пошкодженого майна через атаки Росії надійшло у Хмельницькому до комісії, створеної міською радою. Про це розповів заступник міського голови Василь Новачок. Заяви надходять від власників бізнесу та мешканців будинків, які пошкодженні ракетним ударом. Що потрібно зробити для відшкодування грошей за збитки, завдані Росією, Суспільне дізнавалося.

Анна Сергєєва показує стіни ванни, де облетіла плитка внаслідок удару російської ракети. Власниця квартири каже, у туалеті кілька плиток також впали. Ці кімнати, за її словами, потребують ремонту, тож жінка закупила плитку та викликала майстра для ремонту. Чеки жінка додала до заяви на компенсацію.

"От плитка лежить, я навіть не знаю, скільки там квадратів. То все майстер знає, скільки квадратів, і ще доведеться докуповувати. А ще ж майстрові потрібно заплатити, ніхто ж задарма нічого не буде робити", - каже жінка.

Додає: від удару ракети повилітало скло в дерев’яних вікнах на балконі, які вже засклили.

"Приходила поліція, все описувала, з управління житлово-комунального господарства приходили працівники, начальник, майстри", - розповідає Анна.

30 заяв на обстеження пошкодженого майна через атаки Росії надійшло у Хмельницькому до комісії, що створена міською радою. Заяви надходять від власників бізнесу та мешканців будинків, які пошкодженні ракетним ударом. Комісія фіксує шкоду, розповідає заступник міського голови Василь Новачок. Це, каже, потрібно для подальшого відшкодування грошей.

"Люди звертаються за допомогою в обстеженні через відділ звернень громадян Хмельницької міської ради. Мають подати заяву, залишити номер телефону. Щодо документів, то вони різні в різних випадках. Якщо в людей розбите просто вікно, більше нічого не треба. Якщо людина потребує дещо серйознішого обстеження, після того, як вона залишить заяву, виїде комісія на обстеження і візьме відповідні документи, зокрема, технічний паспорт на будівлю, кадастровий номер, право власності", - додає Василь Новачок.

Мешканцям багатоповерхівок безкоштовно надають, зокрема, скло для ремонту вікон. Матеріали для цього беруть із резерву міської ради, розповідає Василь Новачок. За його словами, таким чином ремонтують вікна з дерев’яними рамами. Для заміни пластикових вікон та балконів залучатимуть благодійників. В одному із будинків встановлять вікна в під’їздах, які пошкодило вибуховою хвилею, за кошти мешканців та міського бюджету. На заміну цих вікон витратять 256 тисяч гривень, каже Василь Новачок.

Мешканець багатоповерхівки Владислав розповідає: "Хмельницький виділить 90% оплати на вікна, а жителі збираються на 10%. 500 гривень виходить з квартири".

Компенсацію через ракетний удар Росії бізнес отримуватиме, зокрема, після нарахування репарацій, каже Василь Новачок. Як це відбуватиметься, розповідає адвокатка громадської організації "Подільська правова ліга" Руслана Слободянюк: "Потрібно звернутися, коли завдано шкоди здоров’ю, чи це пошкоджене або зруйноване майно. Я б радила звертатися до органів Нацполіції для того, щоб були внесені відомості до Єдиного реєстру. Коли вже буде рішення Міжнародного кримінального суду стосовно того, що визнають Росію винною в збройній агресії, тоді вже будуть, звичайно, стягнені репарації на користь України".

Нагадаємо: 31 грудня 2022 року Росія завдала по Хмельницькому ракетні удари, внаслідок яких були пошкоджені, зокрема, 13 будинків.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок