Сп'яніли від ягід чи травмувалися. На вулицях Чернігова містяни знаходять нерухомих птахів омелюхів. Вчора, 8 січня, біля скляної зупинки знайшли 15 особин. Зооволонтерка Христина Литвиненко розповіла Суспільному чому птахи гинуть і чи можуть люди їм допомогти, читайте далі.
Птахів біля зупинки побачили перехожі та подзвонили зооволонтерці.
"Я поїхала одразу зібрали пташок і знайшли ще живу. При нас ще зграйка прилетіла. Вже вдома, коли ретельно оглянули і зрозуміли, що ті 14 померли", — каже Христина Литвиненко.

Жінка говорить, спершу вважала, що птахи об’їлися ягід, які забродили, і почали падати через інтоксикацію. Але, коли оглянула всіх птахів, причина виявилась інша.
"Вони з травмами. Вони ще були біля скляної зупинки, тому врізались і вже, можливо, потім на них хтось випадково наступив, а вони на тротуарі прямо лежали. Але все ж таки основна причина смерті — вони просто розбились о скло".

Зараз зооволонтерка виходжує пташку, яка вижила, та чекає, поки омелюх зможе сам літати.
"Поступово він почав вже вдома приходити до тями. Ще остаточно нормально він не літає. В нього вчора і задишка була сильна, ми переживали, щоб ребра були цілі".

Омелюхи зимують в Україні і весь час переміщуються в пошуках їжі, говорить орнітолог Олександр Федун. Взимку вони харчуються омелою, горобиною, дикими виноградом та різними ягодами, тому, те, що птахи могли сп’яніти вважає малоймовірним.
"Їх могло щось наполохати, це зграя, велика досить зграя. Наполохати міг хижак, це яструб який пролетів поряд і от вони сполохалися, почали тікати від хижака — скло, воно непомітне, частина могла вдаритися об скло і травмуватися".

Христина Литвиненко говорить, при виявленні заціпенілих птахів краще одразу звертатися до зооволонтерів або переносити їх у безпечне місце.
Детальніше у сюжеті:
Читайте також
У Чернігівському районі вівчарка покусала двох сестер: діти у лікарні
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.