"Не пам'ятаю останні сто метрів". Переможниця Тур де Скі Карлссон не з'явилася на нагородження через колапс на фініші

AP Photo/Alessandro Trovati

Історичний результат шведської лижниці затьмарив фініш, який "налякав" спортсменку.

Олімпійська призерка й чемпіонка світу з лижних перегонів, шведка Фріда Карлссон, стала чемпіонкою престижного багатоденного турніру Тур де Скі-2022/23. Проте спортсменка завершила його в оточенні медиків після того, як ледь дійшла фінішу в останній гонці.

Карлссон захопила лідерство в загальному заліку Тур де Скі після третього етапу й залишилася на першому місці до кінця турніру. Загалом лижниця була в призах на чотирьох із семи етапів та перемогла у двох: третьому (індивідуальна гонка на 10 км класичним стилем) і четвертому (гонка переслідування на 20 км вільним стилем).

У підсумку шведка перемогла з загальним часом 3:09:31.4 години, на 33.2 секунди обійшовши чотириразову призерку Олімпійських ігор, фінку Кертту Нісканен. За очками Фріда посіла друге місце (102) після норвежки Тіріль Уднес Венг (130).

23-річна Карлссон – лише друга шведка, яка перемогла на Тур де Скі, та друга наймолодша чемпіонка в історії. В обох випадках – після Шарлотт Калли в сезоні 2007/08, яка виграла його в 20 років.

У чоловіків чемпіоном утретє в кар'єрі став норвежець Йоганнес Клебо, який здобув перемоги в шести з семи гонок.

Що сталося з Карлссон в останній гонці

Останньою, сьомою, гонкою Тур де Скі серед жінок став масстарт на 10 км вільним стилем. Карлссон втратила швидкість на останньому підйомі та врешті фінішувала лише 15-ю, відставши від переможниці, француженки Дельфін Клодель, на 1:40 хвилини.

Перетнувши фінішну лінію, шведка звалилася на сніг і не змогла підвестися самостійно. Фріда впала просто біля фінішу, і деяким спортсменкам довелося обережно обходити її, щоб не зачепити лижами.

Урешті до Карлссон підійшли медпрацівники та надали їй допомогу. Спортсменку винесли з траси на ношах та перемістили до закритого приміщення, де вона перебувала під наглядом лікарів і фізіотерапевтів

Фріда Карлссон Тур де Скі колапс

Після важкого фінішу Карлссон не з'явилася на церемонію нагородження призерок Тур де Скі. На подіумі були присутні лише спортсменки, які посіли друге й третє місця: Кертта Нісканен та Тіріль Уднес Венг.

Невдовзі, як повідомляє шведська газета "Expressen", представники збірної запевнили, що Фріда "притомна, і з нею все гаразд". За їхніми словами, коли лижниця прийшла до тями, "зраділа своїй перемозі", адже була переконана, що втратила титул після такого результату. Пізніше вона змогла самостійно дійти до готелю.

Як Фріда Карлссон описує свій стан

"Я погано себе почувала, – згадує Карлссон. – Не пам'ятаю останні сто метрів перед фінішною лінією. Не знаю, що сталося. Відчувала певне запаморочення ще після фінішу попередньої гонки".

"Прийшла в себе, коли мені дали чорничного супу, – додала шведка. – Я не відчувала рук і ніг. Але зараз мені набагато краще. Такі ситуації лякають, але я повернулася. Я перемогла. Мені сказали, що я виграла, проте ми не святкували одразу ж. Хоча це велика подія. Однією з перших речей, про які я спитала, коли отямилася, було: "Коли церемонія нагородження?" Але було б дивно покласти мене туди на ношах".

Хто така Фріда Карлссон

• 23-річна шведська лижниця.
  • Бронзова призерка Олімпійських ігор-2022 у жіночій естафеті 4х5 км.
  • Чемпіонка світу-2019 у складі естафети 4х5 км. Загалом має шість медалей світових першостей, зокрема п'ять особистих (три "срібла" й дві "бронзи").
  • Здобула 17 особистих нагород на рівні Кубка світу, з них вісім – золоті.