"Вирішив зв'язати життя з військовими": військовий капелан з Хмельниччини Дмитро Махота

"Вирішив зв'язати життя з військовими": військовий капелан з Хмельниччини Дмитро Махота

"Вирішив зв'язати життя з військовими": військовий капелан з Хмельниччини Дмитро Махота
Фото: Суспільне Хмельницький.

Став першим капеланом в Державній прикордонній службі України. Дмитро Махота розповідає, на цій посаді з 1 січня 2017 року. Нині обіймає посаду капелана академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. Є головним капеланом Хмельницької області. Чому священик став капеланом та з якими проблемами до нього звертаються військові — дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Рясу священика змінив на однострій військового. Отець Дмитро Махота каже, 1 січня 2017 року став перший капеланом Державної прикордонної служби України. Підлітком зростав у релігійній родині. Батько був священиком. Після закінчення школи у 2005 році, вступив одразу у два вищих навчальних заклади, розповідає отець Дмитро.

"Поступив я в наш Хмельницький національний університет, на вчителя і, паралельно, в Луцьку духовну академію. Так як я навчався в Хмельницькому Національному Університеті, я міг мати військову кафедру, але не захотів. Не захотів тому, що хотів спробувати, що таке є військо", — розповідає Дмитро Махота.

За словами отця Дмитра, маючи дві вищі освіти, у 23 роки свідомо пішов на строкову службу.

"В 2010 році я попав в 19-ту ракетну бригаду в Хмельницькому, і служив я там 1,5 роки. І коли до мене пару військових підійшли, знаючи, що я з сім’ї священнослужителя, почали мене запитувати такі прості речі — як правильно похрестити дитину, що з собою взяти, все інше. І почали мене запитувати. І почали до мене ставитися, не як до солдата, а як до якось такої духовної особи. І я зрозумів, що люди потребують цього", — каже Дмитро Махота.

У 2013 році попросив благословення у Філарета потрапити у братію Михайлівського золотоверхого монастиря, говорить отець Дмитро.

"Щоб набути духовності, більш зрозумілості служіння. І коли почалося це служіння, почалося захоплення цим, навіть було в мене таке, що я думав стати монахом", — згадує Махота.

Дмитро Махота каже: думки про капеланство виникли під час подій на Майдані у січні 2014 року.

"Коли людей заносили поранених в Михайлівський, коли дзвонили ці дзвони, я зрозумів, що я більше потрібен буду для людей як військовий капелан. Коли ми вийшли на вулицю і побачили, як заносяться тіла, тіла поранених, тіла деяких вбитих, це було трохи страшно і незрозуміло. Ми пам’ятаємо цю картинку в Михайлівському, коли багато людей поранених лежить, а священники стоять і читають. Ми кожну годину по черзі стояли і читали", — говорить Дмитро Махота.

За словами Дмитра Махоти, з Академії прикордонних військ до нього звертаються військовослужбовці різних віросповідань.

"За цей час у нас не було проблем ні з католиками, ні з греко-католиками, ні з протестантами. До мене ходять і сповідаються, дозволяють і католикам сповідатися та причащатися на їхні свята. Коли ми спілкуємося з загальною аудиторією курсантів, страх не за самого себе, а за те, що відбувається там. І чим ми можемо допомогти", — каже Дмитро Махота.

Читайте також

  • Як хмельницький священник Даниїл Тарнавський вийшов з Московського патріархату та став військовим капеланом
  • Восьмий місяць чекають сина-азовця з полону подружжя Олександр та Світлана
  • Виставку з артефактами війни розгорнули в Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок