Пластик передається від комах до птахів через харчовий ланцюг — дослідження

Пластик передається від комах до птахів через харчовий ланцюг — дослідження

Пластик передається від комах до птахів через харчовий ланцюг — дослідження

Британські вчені у співпраці з Greenpeace визначили, що птахи, які живуть на берегах річок, споживають сотні крихітних уламків пластику на день через харчовий ланцюг.

Як пише BBC, науковці з університету столиці Уельсу Кардіффа стверджують, що зафіксували перше чітке свідчення того, що річковий пластик є в дикій природі і рухається вгору харчовим ланцюгом.

Визначено, що шматочки пластику 5 мм або менше (мікропластики), зокрема поліестер, поліпропілен і нейлон, забруднюють річки. Раніше був незрозумілий вплив цього факту на живу природу.

Дослідники розглянули пластичні забруднювачі, знайдені у послідах птаха-пронурка, який мешкає на річках від Брекону до Північного лиману і занурюється у воду в пошуках підводних комах.

Науковці знайшли мікропластичні фрагменти приблизно у половині зі 166 зразків, узятих у дорослих особин та пташенят. Більшість зразків містила волокна з текстилю або будівельних матеріалів.

Дослідники дійшли висновку, що пронурки щодня споживають близько 200 крихітних фрагментів пластику з комах, яких вони їдять.

"Птахи-пронурки щодня поглинають сотні шматочків пластику. Вони також годують цим матеріалом своїх пташенят", — сказав професор Стів Ормерод з Інституту досліджень води університету.

Попередні дослідження також показали, що посліди половини комах у річках південного Уельсу містять мікропластичні фрагменти.

"Той факт, що так багато річкових комах забруднені пластиком, робить неминучим те, що риби, птахи та хижаки підхоплять цю забруднену "здобич". Однак це перший раз, коли передача через харчовий ланцюг була чітко продемонстрована", — сказав співдослідник Джозеф Д'Суза.

Попередні дослідження показали, що мікропластик присутній навіть у глибинах океану і опиняється в тілах живих організмів — від тюленів до крабів та морських птахів.

Зазначається, що річки є основним маршрутом між сушею і морем для синтетичних волокон одягу, шин та інших фрагментів пластикових відходів.

Читайте також: "Вчені знайшли фермент, що розщеплює пластик за години"
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди