Через російське вторгнення за кордон виїхали сотня вчителів з Кіровоградщини. Як війна вплинула на шкільну освіту

Через російське вторгнення за кордон виїхали сотня вчителів з Кіровоградщини. Як війна вплинула на шкільну освіту

Через російське вторгнення за кордон виїхали сотня вчителів з Кіровоградщини. Як війна вплинула на шкільну освіту
Суспільне Кропивницький

Сотня шкільних вчителів з Кіровоградської області виїхали за кордон через повномасштабне вторгнення РФ в Україну. Та потреби в кадрах немає, розповіла Суспільному директорка обласного департаменту освіти Ельза Лещенко. Більше половини з тих, хто виїхав з країни, продовжують працювати онлайн.

За інформацією Ельзи Лещенко, 67 вчителів працюють онлайн з-за кордону, 33 перебувають у відпустці без збереження заробітної плати: "Відділи освіти міських, селищних, сільських рад постійно аналізують потребу в кадрах, наразі вакантних посад немає. Є школи, де взяли на роботу вчителів-переселенців".

Не викликала кадрового дефіциту в освіті і мобілізація. За словами Ельзи Лещенко, мобілізували 48 вчителів і 32 працівників шкіл області.

Читайте також історії мобілізованих директора Благовіщенського навчально-виховного комплексу Олександра Чучаєва, вчителя фізкультури кропивницького ліцею Олександра Сухоручка та кандидата історичних наук Олександра.

Три школи – у Долинській, Онуфріївській та Суботцівській громадах області – були пошкоджені внаслідок обстрілів російськими військовими території області.

Школярі-переселенці

У 453 школах Кіровоградщини навчаються 3429 дітей-переселенців. Ще 11495 дітей, які переїхали на Кіровоградщину з територій, де велися чи тривають бойові дії, навчаються онлайн в школах, розташованих за межами регіону.

У період з вересня по грудень 2022 року 23% шкіл області працювали в очному форматі, 19% – дистанційно, 58% – за змішаною формою. Навчання організовували з огляду на безпекову ситуацію. Головною вимогою, яка дозволяла відкрити школу для відвідування, була наявність укриття. На початок навчального року на Кіровоградщині укриття мали 81% шкіл та 57% дитсадків. Формат навчання ухвалювали керівники шкіл, врахувавши думку батьків.

Чи забезпечені школи області інтернетом

За інформацією Ельзи Лешенко, усі школи області підключили до інтернету, однак різні школи мають інтеренет різної швидкості, що впливає на якість онлайн-навчання: "203 школи мають швидкість від 30 до 100 мегабітів за секунду, 68 – 100 мегабітів за секунду, 21 – до 30 мегабітів за секунду. За забезпечення шкіл інтернетом, відповідно до чинного законодавства, відповідають їх власники – міські, селищні, сільські ради".

Чи забезпечені школи технікою для навчання онлайн

Понад 3300 вчителів Кіровоградщини потребують комп’ютерів чи ноутбуків. Такі дані від відділів освіти міських, селищних, сільських рад озвучила Ельза Лещенко: "Робота у цьому напрямку триває. 2022 року область отримала 971 хромбук на суму 6,3 мільйона гривень в рамках національного проєкту "Ноутбук кожному вчителю", завдяки співпраці міністерства освіти і науки з компанією "Google" та ЮНЕСКО. Їх розподілили між школами та професійно-технічними закладами регіону пропорційно потребам. Хромбуки вчителі можуть використовувати, працюючи як у школі, так я вдома".

Нині очікують ще 136 ноутбуків для вчителів від міжнародної благодійної організації World Vision International.

Пріоритети-2023

За словами керівниці обласного департаменту освіти, пріоритетними завданнями розвитку галузі в регіоні, серед іншого, залишаються організація навчання переселенців, покупка шкільних автобусів та створення умов для роботи релокованих закладів освіти.

Що відомо

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок