Програма компенсації вартості генераторів у Миколаєві. Хто і як зможе податися

Програма компенсації вартості генераторів у Миколаєві. Хто і як зможе податися

Програма компенсації вартості генераторів у Миколаєві. Хто і як зможе податися
Генератор, який придбали мешканці одного з будинків у Миколаєві. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Мешканці багатоквартирних будинків можуть скористатися програмою компенсації вартості генераторів. Її затвердили на сесії міськради 22 грудня 2022 року. Алгоритм подачі та перелік документів на компенсацію до 50 відсотків вартості генераторів для ОСББ розглянуть на наступному засіданні міськвиконкому, орієнтовно 15 січня.

Як і хто може податися на програму, кореспондентам Суспільного розповів депутат Миколаївської міськради Федір Панченко.

Програму компенсації в цілому затвердили на сесії міської ради. Скористатися можуть мешканці багатоквартирних будинків різних форм власності.

"Компенсацію до 30 тисяч гривень, або до 50 відсотків вартості генератора. Компенсації підлягає купівля генераторів від 3 кВт потужності", — говорить Федір Панченко.

Програма спрямована для створення локальних пунктів незламності, а не на заживлення цілого будинку електрикою, говорить депутат.

Враховуватимуться лише ті генератори, які закуплені з першого червня 2022 року. Алгоритм подачі та перелік документів на компенсацію до 50 відсотків вартості генераторів для мешканців багатоквартирних будинків розглянуть на наступному засіданні міськвиконкому.

"Куди подавати, які саме документи, буде прийнято десь 15 січня. Після цього буде опубліковано у ЗМІ і всі охочі зможуть звернутися за такою компенсацією", — розповідає Панченко.

Програма компенсації вартості генераторів у Миколаєві. Хто і як зможе податися
Будинок, мешканці якого придбали генератор. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Жителі одного з будинків Миколаєва генератор придбали у жовтні 2022 року. Для приладу збудували спеціальний бокс, від якого зробили розводку дротів по укриттях. Поки що його застосовували один раз. Але жителі одразу зрозуміли, що це справа потрібна, говорить голова ОСББ Андрій Гребенюк.

"Вирішили брати 5,5 кВт потужністю. Він забезпечить освітлення, зарядку пристроїв. Також можна і чайник скип’ятити, і якийсь обігрівач кіловатний або потужніший підключити", — розповідає Андрій.

Програма компенсації вартості генераторів у Миколаєві. Хто і як зможе податися
Генератор, який придбали мешканці ОСББ. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Вартість генератора склала 34 тисячі гривень. Але разом з викладанням розводки та придбанням додаткових матеріалів сума зросла до 100 тисяч. У випадку з генератором Андрія Гребенюка при вартості пристрою 34 тисячі гривень, місто має повернути мешканцям будинку 17 тисяч.

За словами Панченка, на старті, після узгодження алгоритму, міська влада планує надати близько 300 компенсацій, надалі обсяги збільшуватимуться.

Що відомо

  • Департамент житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради станом на 22 грудня 2022 року розробив програму компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для потреб об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). З міського бюджету планують покрити 50 відсотків вартості генератора.
  • Станом на 22 грудня в Миколаєві зареєстровано 800 об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Усі ОСББ, що стикнулися з питанням придбання генераторів, підтримують програму міськради, — розповідає голова Асоціації об'єднань співвласників багатоквартирних будинків Миколаєва Михайло Антоненко.

Читайте також

Повідомляв про місцерозташування об'єктів інфраструктури. У Миколаєві судитимуть чоловіка

Без Маяковського і Пушкіна. У Вознесенську на Миколаївщині планують перейменувати вулиці

Удари по акваторії. Обстріли Миколаївщини

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок