Не можуть додзвонитись родичам та викликати швидку. У Созонівці на Кіровоградщині впала вежа мобільного зв’язку

Не можуть додзвонитись родичам та викликати швидку. У Созонівці на Кіровоградщині впала вежа мобільного зв’язку

Не можуть додзвонитись родичам та викликати швидку. У Созонівці на Кіровоградщині впала вежа мобільного зв’язку
Суспільне Кропивницький

Без мобільного зв’язку та інтернету залишились дві тисячі людей села Созонівка Кропивницького району Кіровоградської області. Причина – впала вежа мобільного зв’язку. Староста села Віктор Колінько розповів Суспільному, за півтора тижня отримав від жителів сім колективних звернень. Каже, люди скаржаться, що не можуть додзвонитись родичам, на роботу чи викликати "швидку".

Вежа мобільного оператора Водафон стояла на даху будинку культури. Її встановили сім років тому. "Перед новим роком вежа впала, приїхали фахівці, поліцейські з’ясувати причину, що і як, люди цікавляться – чи техногенна причина, пов’язано з погодними умовами, чи людський фактор, чи ще щось".

Староста говорить, навіть до падіння вежі, зв’язок був дуже поганий. "Коли почали відключати електроживлення, через 15-20 хвилин зв’язок пропадав, звернулись, щоб поставили генератор чи акумулятор, на що — проігнорували".

Коли вежа відновить свою роботу, староста не знає. "Як сказали фахівці в кулуарах, зв'язок буде не скоро. Коли оголошується повітряна тривога, якраз на Водафоні зав’язані сповіщення".

Жителька Созонівки Ірина Кінша розповіла, не змогла викликати швидку. "Була потреба зателефонувати на 103 у вечірній час, я не змогла. У мене маленька дитина – 3,5 роки. Одягла дитину, найняла у сусіда машину і поїхала в місто".

Єлизавета Конкс говорить, не може зателефонувати сину на фронт. "Не можу з ним зв’язатись. Якщо він сюди ще додзвонюється, ми буквально хвилину говоримо: "Мамо, все гаразд", оце вся розмова".

Ходить за кілометр від будинку, щоб спіймати сигнал і подзвонити родичам Наталія Волошко. "Зв’язку у мене зовсім немає, це дуже страшно на сьогодні. Немає зв’язку з дітьми, онуками і мамою. Сидимо без зв’язку, як у ямі, ні новини, нічого не можу дізнатись. Найстрашніше, що не можу зателефонувати дитині, він захищає Україну і я маю кожного дня щось знати про нього".

Після падіння вежі, фахівці ремонтували її два дні, розповіла телефоном прессекретарка компанії Вікторія Павловська. "Фахівці демонтували залишки пошкодженої вандалами конструкції і встановили тимчасову вежу, на якій закріпили антену, протягом двох днів вдалось оперативно відновити орієнтовно 65% від колишнього покриття у цьому районі".

Стосовно того, що вежу пошкодили вандали та чи є висновок поліції відповіла так: "Це припущення. Ми відразу звернулись в поліцію, яка розслідує даний випадок".

Каже, відремонтувати вежу із стовідсотковим покриттям сигналу планують до кінця січня.

Речниця поліції області Віталіна Бевзенко сказала, нині проводиться перевірка. "За її результатами буде ухвалене рішення в рамках законодавства".

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб
На початок