У Львові та області на Різдво очікують вдвічі менше туристів, ніж торік

У Львові та області на Різдво очікують вдвічі менше туристів, ніж торік

У Львові та області на Різдво очікують вдвічі менше туристів, ніж торік
Суспільне Львів

Війна значно пригальмувала розвиток туризму. У Львові, куди зазвичай на Новий рік та Різдво приїжджало багато туристів, цієї зими їх значно поменшало. Поменшало туристів і в області, кажуть в обласному управлінні туризму.

Антон Макушенко приїхав з друзями з Києва. Каже, що активно мандрує Україною, попри війну.

У Львові та області на Різдво очікують вдвічі менше туристів, ніж торік
У Львові та області на Різдво очікують вдвічі менше туристів, ніж торік. Суспільне Львів

"Та ми і в Одесу, і, в Миколаїв – куди хочеш ми їздимо! Нам батьки кажуть: куди ви їдете, такі страшні події відбуваються. А ми їдемо. І нас нічого не лякає, ми живі, все!", — каже турист Антон Макушенко.

Приїхав до Львова і Стів з Франції. Він в Україні вперше.

"Місто дуже гарне. Воно історичне, тут багато цікавої архітектури, гарних будівель. Але ми бачимо великий контраст, коли ми виходимо із середмістя", — каже турист.

Однак туристів цього року у Львові таки поменшало. За словами керівниці міського управління туризму Христини Лебедь, вони аналізують заповнення готелів.

"У новорічну ніч, з 31 на 1 січня, 51%. І сьогодні, на цей тиждень, на Різдво 6-7 січня заповненість готелів на рівні 39-40%. Тобто, ми розуміємо, падіння майже вполовину. Здебільшого, це українці. Іноземців є вкрай мало, це є одиничні відсотки", — каже керівниця міського управління туризму Христина Лебедь.

У Львові та області на Різдво очікують вдвічі менше туристів, ніж торік
Львів, січень 2023. Суспільне Львів

Подібна ситуація і по області, говорить начальниця обласного управління туризму Наталія Табака. Туристи їдуть, але менше, ніж торік.

"В більшості це є індивідуальні туристи, українці, які на Новий рік і на різдвяний час шукають тихішого місця. Шукають, де можна традиційно відбути цей період святковий. Це є Славське, Східниця, Трускавець і напрямок гірських територій", — каже Наталія Табака.

Зазвичай у зимовий період серед туристів був популярний гірський напрямок. Однак зараз снігу там немає, тож і туристів поменшало. Готелі і садиби заповнені наполовину, говорять у відділі туризму Славського.

"Ціни на проживання, на розваги на території громади так само збільшились. В середньому це до 15%. І це тільки через те, що кожний об’єкт господарювання забезпечив себе альтернативним електропостачанням, тому піднялись ціни. Гості громади можуть відпочити в саунах, чанах, сходити на риболовлю, пройтись короткими пішими маршрутами", — каже начальниця відділу туризму Славської селищної ради Ольга Безушко.

Крім того, за словами Ольги Безушко, більшість підйомників у Славському працює, попри те, що немає снігу.

Читайте також

Вдвічі менше туристів, ніж торік. Ситуація з туризмом у Славському та Львові напередодні свят

"95% туристів — українці". Як змінилася сфера туризму у Львові через війну

На початок