У Полтаві розповідали про види мін та принцип їхньої роботи: навіщо

У Полтаві розповідали про види мін та принцип їхньої роботи: навіщо

У Полтаві розповідали про види мін та принцип їхньої роботи: навіщо
Суспільне Полтава

У Полтаві влаштували заняття з мінної безпеки. Розповіли, зокрема, про види мін, як вони спрацьовують та ризики, пов’язані із вибухонебезпечними предметами. Тренінг організували за підтримки міжнародної організації «Handicap International», розповів Суспільному її представник Роман Сало.

Роман Сало проводить заняття з мінної безпеки. Розповідає, зокрема, про види мін та як вони спрацьовують.

"Перед тим, як вибухнути, вона підстрибує на висоту від 80 до 130 сантиметрів. Тобто з поверхні, на яку вона була встановлена, вона підстрибує на висоту, і тільки потім розривається. У цій міні 2400 металевих уламків, які розлітаються повністю по колу", - каже інструктор з мінної безпеки міжнародної організації «Handicap International» Роман Сало.

У Полтаві розповідали про види мін та принцип їхньої роботи: навіщо
Тренінг з мінної безпеки. Суспільне Полтава

Тренінг у Полтаві влаштували для переселенців та містян. Прийшла на нього Оксана Березняк з донькою Веронікою.

"Я до цього до цієї лекції не знала про кількість цих мін, скільки видів мін, скільки вибухонебезпечних предметів. Прийшла з донькою, так як сама з Харківської області, працюю там, працювала до війни. І тому, щоб повертатися, потрібно було знати. Дуже багато цікавого дізналася", - каже харківянка Оксана Березняк.

"Я дізналася, що на замінованих полях треба зупинитися, не рухатися і попередити інших, і попросити зателефонувати 101. А якщо немає поруч інших, треба самому телефонувати, не виходячи з поля", - говорить харків'янка Вероніка Березняк.

У Полтаві розповідали про види мін та принцип їхньої роботи: навіщо
Навчання проводить інструктор. Суспільне Полтава

Тренінг влаштували за підтримки міжнародної організації «Handicap International».

"Важливо тому, що людям повертатися додому, території дуже заміновані зараз. Якщо довіряти оцінкам експертів, то розмінування буде близько 15 років. Зараз ми проводимо просвітницьку роз’яснювальну роботу, які є небезпечні предмети, як вони діють, на яких територіях вони можуть зустрічатися", - розповідає інструктор з мінної безпеки міжнародної організації «Handicap International» Роман Сало.

Заняття організували у приміщенні дитячої точки «Спільно» від ЮНІСЕФ, яка розташована у міському центрі культури та дозвілля. Тренінг відвідали півтора десятка людей. Про навчання повідомляли у соцмережі.

У Полтаві розповідали про види мін та принцип їхньої роботи: навіщо
Слухачі тренінгу з мінної безпеки у Полтаві. Суспільне Полтава

"Організатори розраховують цей тренінг на діток віком 12 плюс (років – ред.) і батьків, дітей старшого віку і батьків. Але дуже багато батьків у постах під оголошеннями, де ми писали, що буде проводитися такий тренінг, просили, чи можна привести дитину 7-9 років, тому що багато дітей цікавляться цією темою", - каже керівниця дитячої точки «Спільно» у Полтаві Марина Пілатова.

"Я думаю, що для кожного зараз це актуальна проблема, тому що ми живемо в такий складний час і не знаємо, що очікувати кожної хвилини. Тому я вважаю, що нам дали ґрунтовну інформацію для того, щоб хоч трішечки знати, як себе поводити якщо, не дай Боже, ми побачимо таку річ", - каже полтавка Катерина Колотай.

Такі заняття на Полтавщині організовують з жовтня. За цей час провели більше 2 тисяч тренінгів. Їх планують влаштовувати й надалі.

На початок